Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE FOTO Desivá ZRÁŽKA kamióna s autom! Hlásia viacerých ZRANENÝCH: Rátajte so ZDRŽANÍM, na mieste zasahujú všetky ZÁCHRANNÉ zložky

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽILINA – Na oravskej rýchlostnej ceste R3 sa dnes predpoludním stala vážna dopravná nehoda. Zrazil sa kamión s autom. Informoval o tom portál zilinak.sk. 

 

Podľa informácií svedkov a hasičov krátko pred 10.00 hod. sa na rýchlostnej komunikácii R3 v katastri obce Oravský Podzámok zrazilo nákladné motorové vozidlo s osobným autom.

K nehode boli okamžite vyslaní hasiči zo stanice v Dolnom Kubíne, ktorí hlásia zranených. Podľa záberov z miesta kolízie skončil kamión prevrátený v priekope pri ceste.

Ako informuje žilinská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková, 40-ročný poľský vodič viedol nákladné motorové vozidlo v smere od obce Široká, kde mu na aute praskla pneumatika, následkom čoho prešiel do protismeru a čelne narazil do protiidúceho osobného motorového vozidla zn. Volkswagen Golf.

“Pri dopravnej nehode utrpela 69-ročná spolujazdkyňa v osobnom motorovom vozidle zranenia, ktoré si vyžiadali jej prevoz do nemocnice. Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom,” dodáva Šefčíková.

Cesta z dôvodu dokumentovania a jej odstraňovania je na nevyhnutne potrebný čas uzatvorená.

Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

 

 

Na oravskej R3 sa stala vážna dopravná nehoda. ZDROJ: FB/Dopravný servis Orava