Regióny Bratislava Trnava Nitra Žilina Dolný Kubín Top

AKTUÁLNE FOTO PEKLO NA CESTÁCH V meste sa PREPADLA križovatka! VLAK vrazil do AUTA, havaroval aj AUTOBUS

Zdroj: FB/Polícia SR - Žilinský kraj

BRATISLAVA, ŽILINA – Dopravu na Slovensku aktuálne komplikuje počasie, viaceré nehody aj prepadnutá cesta v hlavnom meste. K nešťastiu došlo aj na železničnom priecestí na Orave.

Na výjazde z Veličnej do Oravskej Poruby sa dnes krátko popoludní na železničnom priecestí zrazil vlak s osobným autom. “Od 13:10 hod. je prerušená doprava v úseku Dolný Kubín – Párnica,” priblížili ZSSK s tým, že dôvodom je stret osobného vlaku s cestným motorovým vozidlom. Automobil ostal zakliesnený pred vlakom na trati mimo cesty. “39-ročný vodič osobného motorového vozidla utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. U oboch bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom,” uviedla polícia.

Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj
Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj
Zdroj: FB/Dopravný servis

Národný dopravca následne informoval, že nasadená bola náhradná autobusová doprava. Na miesto boli vyslané záchranné zložky, vrátane dvoch hasičských áut s piatimi príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. “Úsek je momentálne neprejazdný, obídete to cez Dolný Kubín,” upozornila vodičov Zelená vlna RTVS.

Aktualizácia: Železničná doprava v úseku Dolný Kubín – Párnica je obnovená od 16:15 hod.

Prepadnutá vozovka, havarovaný autobus

V Bratislave na križovatke Rožňavská a Bojnická sa prepadla vozovka v strede križovatky, vo všetkých smeroch je prejazdný len jeden pruh. V časoch dopravnej špičky treba rátať so zdržaním vo všetkých smeroch, informuje Zelená vlna.

V Bratislave sú dopravné ťažkosti aj na Prístavnom moste v smere do Petržalky, kde sa zrazili tri autá, obídete ich v pripájacom pruhu. O niekoľko metrov ďalej je ďalšia nehoda, autá stoja na krajnici. Spolu stratíte viac ako polhodinu. “Nezabudnite vytvoriť uličku záchrany” vyzýva vodičov Zelená vlna.

Zdroj: Zelená vlna RTVS

Na cestách sa dnes stali viaceré dopravné nehody, pod ktoré sa zrejme podpísalo aj nepriaznivé zimné počasie. Vodičov na viacerých úsekoch trápi poľadovica a neupravená vozovka. Na horskom priechode Havran skončil autobus v priekope, premávka blokovaná nie je, prechádzajte však opatrne.

Zdroj: FB/Dopravný servis

Správu budeme aktualizovať.