Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE FOTO Po šéfovi ZNÁMEJ slovenskej firmy PÁTRA polícia! Chcú ho dostať ZA MREŽE: Nevideli ste ho?

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, úprava regiony.sk

SLOVENSKO – Veľká kauza ohľadom kuriérskej spoločnosti 123 kuriér stále nekončí. Okrem poškodených zákazníkov, ktorí svoj objednaný tovar už nikdy neuvidia, vyšli na povrch ďalšie nemilé skutočnosti. Polícia v Žiline vyhlásila pátranie po jednom zo šéfov firmy Milošovi Melníkovi (39) z dôvodu dodania do výkonu trestu.

Pátranie po Milošovi Melníkovi z Tvrdošína vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Dolnom Kubíne 20. marca tohto roku. Ako dôvod vyhlásenia pátrania uvádza polícia dodanie do výkonu trestu. Avšak čo presne za tým stojí, nie je známe. “Príkaz na zadržanie odsúdeného a dodanie do výkonu trestu odňatia slobody vydal Krajský súd v Žiline dňa 12.03.2024. Keďže rozhodnutie zatiaľ nebolo doručené stranám v konaní, bližšie informácie nie je možné poskytnúť,” povedala pre pluska.sk hovorkyňa žilinských súdov Anna Dudová Záborská.

Prípadom firmy 123 kuriér sa zaoberá aj žilinská polícia. “Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v danej veci vedie trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin sprenevery. Nakoľko prebieha vyšetrovanie, nie je možné uviesť počet poškodených subjektov ani presnú výšku škody, pretože sa pravidelne tieto skutočnosti menia novými podaniami,” potvrdila hovorkyňa polície Zuzana Šefčíková.

Zdroj: MV SR

Firma prestala doručovať balíky, hovorili o podraze

Ako sme informovali, firma 123 kuriér oznámila problémy v novembri 2023, keď na svojom webe uverejnila šokujúci oznam. “Považujeme za nevyhnutné Vás touto cestou informovať o  podstatných skutočnostiach, ktoré majú, bohužiaľ, momentálny (veríme, že dočasný) negatívny dosah na podnikateľskú činnosť našej spoločnosti. Nateraz nie sme schopní zabezpečiť poskytnutie našich služieb formou riadneho a bezpečného doručenia všetkých zásielok našich objednávateľov a/alebo riadneho zinkasovania a odvedenia dobierok v pôvodnom režime,” písalo sa v ozname.

kuriérZdroj: Facebook/123kurier.sk

V ozname spoločnosti sa hovorilo aj o údajnom podraze zo strany konkurencie a pokuse o nepriateľské prevzatie základnej činnosti. Všetko to malo údajne prebiehať za aktívnej účasti ich manažmentu.

Kuriéri si mali nechávať peniaze za dobierky

Za ďalší problém kuriérska spoločnosť považuje správanie kuriérov, ktorí si mali nechávať peniaze, ktoré im ľudia vyplatili za dobierky. “Toto konanie spočíva v protizákonnom masívnom a hlavne  úplne svojvoľnom prisvojovaní si cudzích finančných prostriedkov inkasovaných nimi z dobierok od adresátov tovarov! Obludnosť rozsahu a formy takéhoto konania v priebehu krátkeho času vyvolala silnú negatívnu odozvu v spoločnosti,” dodalo vedenie v ozname.

Zo dňa na deň tak ostali tisíce ľudí bez balíkov, poškodenými sa stali aj firmy, ktoré cez nich posielali zásielky, ako aj samotní kuriéri. Za firmou 123 kuriér stoja dvaja bratia Igor a Miloš. Firmu založili pred 11. rokmi. Aktuálne dlžia na sociálnom poistení viac ako 164-tisíc eur a na zdravotnom poistení vyše 88-tisíc eur. Pohľadávka firmy voči štátu, konkrétne voči Ministerstvu vnútra Slovenskej republiky k 2.3. bola 165 eur.