Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE FOTO TRAGICKÁ NEHODA O život prišla chodkyňa: Desivé detaily nešťastia

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – Dnes (2.4.) v dopoludňajších hodinách došlo v meste Liptovský Hrádok k tragickej dopravnej nehode. O život tam prišla chodkyňa, ktorá prechádzala cez cestu mimo priechodu pre chodcov. 

31- ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen po ulici SNP. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu osobného motorového vozidla s chodkyňou, ktorá mala prechádzať mimo riadne vyznačeného priechodu pre chodcov. Chodkyňa, žiaľ, utrpela zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahla,

“Alkohol u vodiča dyhovou skúškou zistený nebol. U nebohej ženy bude nariadená pitva, ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” informuje polícia na sociálnej sieti.

ZDROJ: Polícia Žilinský kraj

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy.

“Chodci by mali vstupovať na cestu, až keď je to pre nich bezpečné. Odporúčame chodcom všímať si vodičov, či ich vidia, či reagujú na ich prítomnosť a mať s nimi očný kontakt. Žiaľ, pri zrážke chodca s autom, sú dôsledky neraz tragické.
Nezabúdajte, že aj chodec je účastníkom cestnej premávky,” varujú policajti.