Krimi Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE Medveď ZAÚTOČIL na ďalšieho muža! Utrpel vážne ZRANENIA: Ratovali ho záchranári

Ilustračná foto. Medveď. Zdroj: TASR/AP

LIPTOVSKÁ SIELNICA – Na Liptove dnes predpoludním opäť útočil medveď. O incidente informoval portál cezhory.sk.

“Medveď hnedý mal napadnúť 35-ročného muža v katastri obce Liptovská Sielnica. Muž utrpel poranenia hrudníka aj chrbtice a má zlomených niekoľko rebier,” spresňuje portál.

Petra Klimešová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR portálu potvrdila, že zranenia mu spôsobila šelma. Na miesto bola vyslaná záchranka, ktorá pacienta previezla do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Muž sa v lese pravdepodobne pohyboval kvôli práci, pretože je lesný pracovník. Štátni ochranári konkretizovali, že k útoku medveďa došlo v katastri Kvačian v okrese Liptovský Mikuláš. “Bežiaci medveď narazil do lesníka na úzkom lesnom chodníku v svahovitom teréne s hustým bukovým porastom. Mladý 35-ročný muž po náraze spadol a utrpel zranenia,” priblížila Kristína Bocková zo Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR s tým, že na odplašenie medveďa v sebaobrane tri razy výstražne vystrelil.

Zásahový tím pre medveďa hnedého v spolupráci s políciou vykonal obhliadku lokality. Miesto útoku podľa ŠOP nie je v blízkosti intravilánu, ale ide o hustý lesný porast nachádzajúci sa približne 300 metrov nad cestou medzi obcami Liptovské Matiašovce a Huty. “Medveď nebol postrelený,” uzavrela Bocková.