Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE VAROVANIE Na TOMTO sídlisku sa snažia ZABIŤ vaše PSY! Hnus, čo robia NEVINNÝM zvieratám, dávajte si POZOR

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽILINA – Obyvatelia žilinského sídliska Hliny sú zhrození. Neznámy páchateľ sa im totiž snaží otráviť ich domácich miláčikov a to tak, že do pamlskov, rozhádzaných po celom sídlisku, pridáva otravu. 

Na kritickú situáciu upozornila jedna z obyvateliek. „Konkrétne ružové a červené pelety sú napichané v párkoch a tak sú porozhadzované po zemi. Každému psíkovi párky voňajú a má ich rád, preto je to veľmi nebezpečné,“ napísala portálu zilinak.sk s tým, že podozrivú návnadu spozorovala na ulici Tomáša Ružičku.

Ostatných majiteľov psov chce preto upozorniť, aby si dávali na svojich miláčikov počas prechádzok pozor. „V priebehu posledných dvoch dní som už takto svojmu psíkovi vyťahovala päť kusov takto otrávených párkov. Ja teda na svojho psa počas prechádzok pozor dávam, ale každému sa môže stať, že mu zazvoní telefón, alebo sa zarozpráva a pozornosť stratí,“ vysvetľuje.

Táto situácia sa v Žiline nestala prvýkrát. Nástrahy pre psov sa objavili na rôznych sídliskách aj v minulosti. Vtedy vkladali neznámi páchatelia do salám alebo párkov aj klince, pričom stačí chvíľka nepozornosti a pes nájdenú nástrahu zje. Majitelia sa o tom často dozvedia až po niekoľkých hodinách, kedy sa začnú prejavovať prvé príznaky.