Regióny Žilina

AKTUÁLNE VAROVANIE Šialenec podhadzuje psom mäso s KLINCAMI! Ľudia zúria: Niekto TU cielene ZABÍJA, dávajte si POZOR

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

DOLNÝ KUBÍN – Obyvatelia Dolného Kubína ostali v šoku. Neznámi páchatelia sa snažia tým najdrastickejším spôsobom ublížiť ich domácim miláčikom. Na jednom zo sídlisk totiž rozhadzujú po zemi kontaminované kusy mäsa.

Majitelia psov Dolného Kubína sú zúfalí. Niekto sa im totiž snaží zabiť ich najvernejších priateľov. Na prípad ako prvá upozornila TV JOJ. Psom niekto podhadzuje mäso, ktoré obsahuje rôzne kovové časti. “Je to naozaj drastické,” uviedla obyvateľka mesta.

Ak by takýto kontaminovaný kus mäsa psík zjedol, môže to byť pre neho smrteľné. Zvieraťu sa totiž kov môže niekde zapichnúť alebo mu rozrezať vnútornosti. Tak sa stane, že pes zomrie v silných bolestiach. “Nejakí občania napichali kúsky klobás klincami a porozhadzovali to tu,” uviedol poslanec Ján Briestenský.

Chovatelia psov sa so psami snažia chodiť prechádzať, kým je ešte svetlo, pričom ich stále držia na vôdzke. Prosí ich o to aj Briestenský. “Chcel by som požiadať psíčkarov, aby svojich psov na prechádzke držali na vôdzke. Kým nebude páchateľ usvedčený, je potrebné dbať na zvýšenú ostražitosť. Jeden psíček na to už uhynul, je to dosť nebezpečné, “ dodal.

Prípad rieši mestská aj štátna polícia

“Zvýšili sme v mestskej časti Kňažia v Dolnom Kubíne hliadkovú činnosť,” informovala Zuzana Šefčíková, hovorkyňa KR PZ Žilina. Mestská časť Kňažia je totiž miestom, kde sa zrejme kontaminované mäso vyskytuje.