Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE VEĽKÉ PÁTRANIE! Hľadá sa majiteľ PEŇAZÍ: Nezabudli ste ich TU práve vy?

ZDROJ: TASR/Julian Stratenschulte/dpa Bildfunk, regiony.sk

NÁMESTOVO – Dobrí ľudia ešte nevymreli. Aj takto by sa dal označiť status, krorý dnes okolo obeda uverejnila jedna z obyvateliek mesta Námestovo na sociálnej sieti. V statuse totiž žiada majiteľa zabudnutých peňazí, ktoré našla v jednom z bankomatov, aby sa jej ozval do správy. 

“Je práve 12:46 pondelok. Šla som do bankomatu pri Impérii Námestovo a našla som tam zabudnutú istú sumu peňazí. Odložím ich u seba, majiteľ, ozvi sa mi. Ak nie pôjdem ich odniesť na políciu,” píše autorka statusu.

Čo však nálezkyňa nečakala bola vlna negatívnych reakcií od ľudí, ktorí odsudzovali jej postup.

 „Treba to zaniesť na pobočku tam sa spíše protokol a oni vedia zistiť, kto si vyberal peniaze v tom čase a kontaktujú ho/ju,“ napísal pod status jeden z komentujúcich.

K nemu sa začali pridávať aj ďalší. „Peniaze si nesmiete nechať na istý čas u seba lebo je to trestný čin, hneď ísť do banky alebo na políciu, aby ste nemala potom problémy!“

„Ak nechcete mať zbytočné problémy zaneste to hneď do banky,“ píše ďalšia komentujúca.

Nálezkyňa však takmer okamžite reagovala na spomínané komentáre. Podľa jej reakcie sa jej slová ostatných ľudí náramne dotkli. „Pani sa našla, peniaze sa odložia v banke a pošlú sa jej. S pani sme sa minuli, bola tu pred chvíľou. Tu je Váš ,, trestný čin,, a,, obohatenie,,. Nepotrebujem nikoho 30 eur,“ dodala dotknuto nálezkyňa.