Regióny Žilina

Bude krajšie: Na Námestí v Liptovskom Mikuláši sa dejú veľké veci

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši opravujú odvodnenie. Rekonštrukciou prejdú žľaby v úseku od Múzea Janka Kráľa po fontánu Metamorfózy v západnej časti námestia, ktoré sú vplyvom dopravného zaťaženia v havarijnom stave. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. Ako dodala, žľaby predstavujú ohrozenie pre bezpečný pohyb chodcov.

 

“Pri rekonštrukcii pešej zóny bol v minulosti použitý nevhodný spôsob odvodnenia, ktorý nie je prispôsobený na zaťaženie od zásobovacích áut. Situáciu sme sa rozhodli vyriešiť odstránením žľabu a jeho nahradením odvodňovacím prúžkom z dlažobných kociek, takzvaných mačacích hláv. Prúžok bude ústiť do existujúcich kanalizačných vpustí,” vysvetlil Gabriel Lengyel z liptovskomikulášskeho mestského úradu.

Práce potrvajú počas júna, čo podľa hovorkyne spôsobí aj menšie dopravné obmedzenia.

V pešej zóne už približne mesiac opravujú aj poškodenú dlažbu. “Zničili ju takisto autá, ktoré by mali na prejazd využiť len asfaltovú plochu, čo často porušujú a vchádzajú aj na dlažbu,” uviedol Lengyel. Úpravy pešej zóny ukončia do začiatku hlavnej letnej turistickej sezóny.