Regióny Žilina

Cestovné poriadky autobusov v Liptovskom Mikuláši sa zmenia. Kvôli rýchlikom

Ilustračná fotografia, Zdroj: FB / Žilinský samosprávny kraj

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Mestskú autobusovú dopravu v Liptovskom Mikuláši čakajú zmeny cestovných poriadkov. Do platnosti vojdú v nedeľu 13. júna a majú za cieľ prispieť k lepšej nadväznosti autobusových spojov k rýchlikom počas víkendov.

 

“Zavedenie taktovej dopravy v roku 2019 prinieslo aj pravidelné 30-minútové spojenie z autobusovej stanice na Podbreziny a späť počas väčšej časti víkendu. Teraz sa systém snažíme zlepšiť lepšou víkendovou nadväznosťou k rýchlikom. Cestujúci, ktorí prídu na stanicu rýchlikom v smere z Bratislavy či z Košíc, sa teraz komfortnejšie dostanú na Podbreziny,” uviedol poslanec liptovskomikulášskeho mestského zastupiteľstva Michal Paška, ktorý sa dlhodobo venuje problematike autobusovej dopravy.

Taktová doprava z mesta na Podbreziny a v opačnom smere zostáva zachovaná počas pracovných dní a víkendov. Podľa radnice si na ňu cestujúci zvykli a osvedčila sa. “V spolupráci s dopravcom pristupujeme k menším zmenám v cestovných poriadkoch, ktoré, veríme, cestujúci ocenia. Niektoré úpravy si vyžiadali prevádzkové dôvody a sledujeme nimi čo najmenšie meškanie spojov. Iné nám ukázala prax, keďže situáciu v MAD pravidelne spolu s dopravcom vyhodnocujeme. Cestujúcich prosíme, aby novým cestovným poriadkom venovali pozornosť,” povedal vedúci odboru dopravy na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši Gabriel Lengyel. Aktuálne informácie o odchodoch autobusov mestskej dopravy sú dostupné na oficiálnej webovej stránke mesta.