Regióny Žilina Martin Top

Chceli skúsiť, aké je to zabiť človeka. NAKA rieši vraždu, z ktorej mrazí

Zdroj: Facebook / Polícia Slovenskej republiky

MARTIN – Národná kriminálna agentúra má na stole mimoriadne ohavný prípad. Riešiť musia brutálnu vraždu muža v Martine, ktorého mali zabiť dvaja ďalší chlapi. Jeden z nich totiž chcel zakúsiť pocit, aké to je “zabiť človeka”. Neďaleko čerpacej stanice si mali vybrať náhodného okoloidúceho, ktorého následne zavraždili. Vo veci sú už obaja muži obvinení. 

 

Všetko to malo začať blízko čerpacej stanice v Martine. Muž spolu so svojim komplicom podľa polície nadviazali náhodný kontakt s vyhliadnutou obeťou, ktorú sa rozhodli zabiť. “Pod zámienkou, aby si šiel s nimi vypiť, ho mali vylákať do priestorov opusteného krytu civilnej ochrany. Po krátkych rozhovoroch bol vyzvaný, aby sa premiestnil do vedľajšej miestnosti kde mu mal obvinený oznámiť, že je to jeho posledný deň a v noci zomrie,” uvádza Polícia Slovenskej republiky na Facebooku.

Následne mal celý incident rýchly spád. Obvinený útočník, ktorý chcel zistiť, aké to je zabiť človeka, mal obeť fyzicky napadnúť. Poškodeného muža kopal a udieral do tváre a tela, neskôr pridal aj údery dreveným hranolom. Následne sa pridal aj druhý obvinený. “Ten bol uzrozumený s pohnútkou usmrtenia poškodeného. Následne mal zobrať sklenenú črepinu s tým, že si chce byť na sto percent istý, že je poškodený mŕtvy. Ňou mu mal zarezať do oblasti krku a podať ju druhému obvinenému. Ten mal povedať, že chce vidieť mozog a poškodenému mal zarezať do viacerých častí hlavy,” píšu policajti, podľa ktorých mala obeť utrpieť mnohopočetné rany tváre a časti hlavy. Rovnako mal na tele aj rôzne poranenia s krvnými podliatinami a odreninami a roztrieštenú tvár. Na následky veľkého počtu poranení následne zomrel.

“Keďže išlo o úkladnú vraždu, prípad si na mieste prevzal vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry. Vo veci obvinil dve osoby a po spracovaní návrhu na väzbu spisový materiál prostredníctvom prokurátora úradu špeciálnej prokuratúry predložil špecializovanému trestnému súdu. Sudca pre prípravné konanie rozhodol o väzobnom stíhaní obvinených,” uzavreli bezpečnostné zložky.