Regióny Žilina

Colníci našli drogy v dvoch zásielkach z Veľkej Británie

Ilustračná foto. Zdroj: archív

ŽILINA – V dvoch zásielkach na žilinskej vyclievacej pošte našli colníci s pomocou služobných psov drogy. Podľa hovorkyne Colného úradu (CÚ) Žilina Boženy Chríbikovej potvrdili nálezy amfetamínu a extázy z Veľkej Británie na mieste vykonané testy.

 

Doplnila, že v prvom balíku z Veľkej Británie sa mali podľa sprievodných dokladov nachádzať “suché potraviny”. “Počas colnej kontroly sa obsah balíka nepozdával služobnému psovi, ktorý zacítil podozrivý pach. Keď ho colníci otvorili, našli v ňom igelitové vrecká s tabletami modrej farby, na ktorých bola zobrazená sediaca postava. Zamaskované boli medzi väčším množstvom porciovaného čaju. O tom, že ide o extázu sa presvedčili po vykonaní testu,” uviedla hovorkyňa CÚ Žilina.

“Štvornohému pomocníkovi sa nepozdávala ani ďalšia zásielka medzi 45 kontrolovanými pri plánovanej akcii zameranej na vyhľadávanie alkoholu a drog v poštových zásielkach. Pochádzala z rovnakej krajiny ako predchádzajúca. Tentokrát obsahovala amfetamín zabalený v hliníkovej fólii. Colníkom to potvrdil test na prítomnosť omamných a psychotropných látok,” dodala Chríbiková.

Zásielky, ktoré boli určené pre adresátov do Trenčína a Martina, zadržali. “Oba prípady sú predmetom konania vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,” uzavrela hovorkyňa CÚ Žilina.