Regióny Žilina Liptovský Mikuláš

Ďalší vodič VRAZIL do ĽUDÍ a ušiel! Policajti museli strieľať: Ranených odvážali do nemocnice

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – V Liptovskom Mikuláši mal vodič v noci naraziť do skupinky ľudí a snažil sa z miesta ujsť. Policajti dokonca použili služobné zbrane, padlo viacero výstrelov.

K incidentu došlo ani nie deň po tom, čo auto vrazilo do ľudí na ranči v Červenej vode pri Sabinove. Podľa informácií TV JOJ vodičovmu konaniu v Liptovskom Mikuláši predchádzala potýčka v centre mesta. Malo ísť o konflikt medzi dvoma skupinami Rómov.

Auto s anglickými evidenčným číslami, ktoré sa vydalo na útek, zastavili policajti po asi 20 kilometroch v Ivachnovej. Páchateľa zadržali. Dvaja muži, ktorých zrazil, skončili v nemocnici, jeden je vo vážnom stave.

Aktualizované: Zástupca hovorcu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Richard Bolješik pre TASR potvrdil, že dvoch zranených mužov odviezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

“Krátko pred druhou hodinou operačné stredisko vyslalo k hromadnej bitke jednu ambulanciu rýchlej zdravotnej pomoci a jednu ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci. Záchranári na mieste ošetrili 17-ročného muža s povrchovým poranením ruky a 21-ročného muža s polytraumou. Oboch transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši,” priblížil zásah záchranárov Bolješik.

Podľa medializovaných informácií zranenia dvojici mužov spôsobil vodič auta, ktorý vrazil do skupiny ľudí. Ten sa neskôr snažil s autom z miesta ujsť a policajti údajne pri naháňačke použili aj služobné zbrane. “V súčasnosti prebiehajú prvotné procesné úkony, ktorých zverejnenie by mohlo narušiť, zmariť alebo podstatne sťažiť ďalší priebeh vyšetrovania a dosiahnuť požadovaný účel trestného konania,” informovala TASR žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. Doplnila, že bližšie informácie polícia poskytne, keď to procesná situácia dovolí.