Regióny Žilina

FOTO Pri nehode autobusu s kamiónom stáli všetci svätí: Nikomu sa nič nestalo, polícia však vyzýva na opatrnosť

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

STREČNO – Zrážka autobusu a nákladného motorového vozidla, ku ktorej došlo v sobotu v zúženom úseku na ceste I/18 pri Strečne (okres Žilina), si nevyžiadala zranenia. Informovala o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti a v tejto súvislosti vyzvala vodičov na zvýšenie opatrnosti.

Dychové skúšky u oboch vodičov sa skončili s negatívnym výsledkom. “Touto cestou žiadame všetkých vodičov, aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky a zvýšili opatrnosť,” uviedli policajti. Dopravné obmedzenia na ceste pod Strečnom budú pokračovať i v noci na nedeľu (3. 3.), a to v sobotu od 20.00 h do nedele do 8.00 h. Pri vykladaní betónových panelov bude na nevyhnutne potrebnú dobu uzatváraná premávka v obidvoch smeroch.

Autobus, ktorý sa zrazil s kamiónom na ceste pod Strečnom Zdroj: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj
Kamión, ktorý sa zrazil s autobusom na ceste pod Strečnom Zdroj: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Na ceste I/18 pod Strečnom vyhlásili 9. februára mimoriadnu situáciu pre riziko pádu skál. V úseku medzi skalami Margita a Besná došlo 7. februára k zosuvu svahu. Bol taký silný, že poškodil vozovku a potrhal krajnicu. Popadané skaly poničili dve vozidlá, pri udalosti sa nikto nezranil. V úseku je momentálne dopravným značením dočasne znížená rýchlosť v oboch smeroch.