Regióny Žilina Top

FOTO Slovenskí REPREZENTANTI na súťaž už nedošli! Pri HROMADNEJ nehode do mladých ŠPORTOVCOV vrazil KAMIÓN: Desivé detaily

Zdroj: Polícia SR, Facebook

STREČNO – Mladí športovci z Trnového a Oškerdy sa už na hasičskú súťaž v Minsku nedostali. Ich osudy však mohli dopadnúť oveľa horšie, ako len to, že vynechali súťaž v zahraničí. V pondelok (25. marca) sa totiž stali účastníkmi hromadnej nehody na ceste pod Strečnom.

Ako píše zilinak.sk, kamión, ktorý prechádzal zúženým úsekom komunikácie, mal zachytiť dve vozidlá v protismere. V jednom z nich sedeli aj juniorskí reprezentanti Slovenska v hasičskom športe. „Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce alebo držíte palce počas sezón. Dnes nás postihlo nešťastie a zároveň šťastie, že sa nikomu nič vážne nestalo, nakoľko sme mali stret s dvoma kamiónmi sme vyviazli bez väčších zranení. Čiže aj keď sme nereprezentovali, najväčšia výhra je, že sa môžeme aj naďalej venovať športu, ktorý nás baví, živí a zdraví. V mene poškodenej posádky ďakujeme, že stojíte pri nás…“ napísal v skupine dobrovoľných hasičov z Trnového administrátor Roman Huliak.

Galéria
ZDROJ: Polícia SR
ZDROJ: Polícia SR
ZDROJ: Polícia SR
ZDROJ: Polícia SR
navigate_before
navigate_next

To, že posádka vyviazla bez zranení, potvrdili aj hasiči z Oškerdy. „Tak, bohužiaľ, výprava na Geroy, Bielorusko 2024 bola zrušená. Stala sa nešťastná autonehoda po náraze z kamiónom. Našťastie, Sofi a cela výprava sú zdraví a v poriadku,“ napísala hasiči.

O vážnej nehode informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. „Na miesto bolo ihneď vyslaných šesť príslušníkov HaZZ zo žilinskej stanice s dvoma kusmi techniky. Prítomná je aj polícia a záchranári, keďže dopravná nehoda sa nezaobišla bez zranení,“ napísali hasiči v deň nehody na sociálnu sieť.