FOTO VAROVANIE: V obľúbenej TURISTICKEJ lokalite sa pohybuje MEDVEĎ! Kde si dávať pozor?

MALÁ FATRA – Na výskyt medveďa hnedého v obľubenej turistickej lokalite upozornil nadšený turista. Medveď sa má podľa neho pohybovať okolo Šútovského vodopádu už dlhšiu dobu. Lukáš na sociálnych sieťach zverejnil fotky z fotopasce, ktorá medveďa hnedého zachytila. Zároveň upozorňuje, že v danej lokalite treba byť ostražitý.

 

Lukáš je nadšeným turistom a na sociálnych sieťach varuje aj iných nadšencov, aby si dávali pozor na medveďa hnedého. Toto majestátne zviera sa má pohybovať v doline Malej Fatry okolo Šútovského vodopádu. Do pozornosti dáva najmä trasu: „medzi prvou drevenou lavičkou a odbočkou na chodník k Mojžišovým prameňom (cca 100m úsek).“ V tejto oblasti medveďa zazrel tento rok už viackrát, a preto to bude pravdepodobne súčasť jeho teritória.

Sám dopĺňa, že v tejto lokalite je migračná trasa medveďa hnedého. Lokalitu monitoruje už od konca zimy. Vtedy tu zaznamenal niekoľko stôp. Pred mesiacom ho stretol už aj osobne a hneď mal pocit, že to nebude náhoda. Na danom mieste umiestnil fotopascu, ktorá medveďa zaznamenala hneď niekoľkokrát.

Jeho príspevok nemá nikoho vystrašiť, ale je to skôr upozornenie, aby si turisti dávali väčší pozor. „Nechcem týmto príspevkom nikoho od tury k vodopádu odradiť, pravé naopak rád vám ju doporučím. Len chcem v danom úseku upozorniť hlavne v skorých ranných hodinách na zvýšenú opatrnosť. Špeciálne majiteľov psíkov, ktorí ich majú pustených na voľno. Pokiaľ psík zachytí pach a rozbehne sa za ním, máte zbytočný problém,“ dodáva Lukáš.

Viac o téme: Malá Fatra, medveď, nebezpečenstvo, pozor, Šútovské vodopády, varovanie

Súvisiace články