Regióny Žilina Top

FOTO Veľké VAROVANIE! TU v podvečer behá MEDVEĎ v blízkosti DOMOV: Zanechal po sebe SPÚŠŤ, dávajte si POZOR

ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

ZÁZRIVÁ – Každý deň pribúdajú mestá a obce, ktoré vyzývajú svojich obyvateľov na zvýšenú ostražitosť pre pohyb medveďov v blízkosti obydlí, či dokonca priamo na uliciach. Tentoraz varuje pred nebojácnym medveďom starosta obce Zázrivá.

 

Obyvatelia obce Zázrivá v okrese Dolný Kubín žijú ako na ihlách. V blízkosti ich domov sa totiž v podvečerných hodinách pohybuje veľký medveď. Divá šelma sa vôbec nebojí, o to je nebezpečnejšia. Starosta pred ním varoval na internetovej stránke obce.

„Chceme Vás upozorniť, že bol spozorovaný výskyt medveďa v časti Mala Petrová, ktorý sa už niekoľko dní v podvečerných hodinách pohybuje v blízkosti domov. Vyzývame občanov a návštevníkov obce, aby boli počas pohybu v prírode obozretní a do prírody chodili v skupinkách,“ varuje pred zvieraťom starosta.

Ako na sociálnej sieti píšu samotní obyvatelia obce, medveď po sebe pravidelne zanecháva spúšť. “Dnes bol u nás na včelnici v ranných hodinách – Malá Petrová, asi 100 m od hlavnej cesty smerom do Zázrivej. Zanechal spúšť, 2 rodiny zničené, ešte sa aj podpísal…,” píše zdrvený Peter.

Medveď po sebe zanechal aj stopu. ZDROJ: Peter Pikla/FB