Fotografie v Diecéznom centre v Žiline dokumentujú návštevu pápeža Františka

ŽILINA – Návštevu pápeža Františka na Slovensku prezentuje výstava viac ako 60 fotografií v Diecéznom centre v Žiline. Trinásť členov spoločenstva Človek a Viera na nich zdokumentovalo aj prípravy, prácu dobrovoľníkov a sprievodný program.

Podľa Dušana Václava, zodpovedného za manažment výstav v žilinskom diecéznom centre, ide o druhú výstavu v spolupráci so spoločenstvom kresťanských fotografov. „Rozhodli sme sa ju zorganizovať po skúsenosti s kvalitou a aj diváckym záujmom,“ podotkol.

Spoločenstvo združuje fotografov z rôznych krajín

Spoločenstvo združuje fotografov v Česku, Poľsku, Egypte a na Slovensku, kde má v súčasnosti 30 členov. Cieľom je vytváranie kvalitných fotografií z udalostí v cirkevnom prostredí. Fotografie sú súčasťou mnohých periodík a knižných materiálov. Spoločenstvo v súčasnosti prevádzkuje najrozsiahlejšiu databázu fotografií z cirkevného prostredia v rámci Českej a Slovenskej republiky, doplnil Václav.

Záštitu nad výstavou prevzal košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober. Návštevníci si ju môžu pozrieť v pracovných dňoch od 7.00 h do 15.00 h do 20. januára 2024.

Viac o téme: Diecézne centrum, fotografi, fotografie, návšteva, pápež František

Súvisiace články