Krimi Regióny Žilina Čadca Top

HOROROVÁ TRAGICKÁ NEHODA Auto v tuneli VYBUCHLO! Jedna osoba ZAHYNULA, ďalšia je ranená

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

ČADCA – Vážna dopravná nehoda v tuneli tuneli Horelica v Čadci si vyžiadala ľudský život. Ďalšia osoba sa zranila a previezli ju do nemocnice. Úlohu pri tom zohral aj alkohol.

V noci na dnes vyslalo Operačné stredisko záchranárov ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci a rýchlej zdravotnej pomoci k dopravnej nehode dvoch osobných vozidiel v tuneli Horelica, pri ktorej malo prísť k výbuchu jedného z áut. Lekár žiaľ u jednej osoby musel konštatovať smrť. Informovalo o tom Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby.

Ďalšieho účastníka dopravnej nehody, 46-ročného muža, záchranári po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Čadci s poranením hrudníka. Totožnosť obete je doposiaľ neznáma.

Vodič druhého auta nafúkal skoro 2 promile

Polícia presné príčiny vzniku nehody vyšetruje, informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. K zrážke podľa nej prišlo po tom, ako vodič auta značky Opel prešiel pri výjazde z tunela do protismeru. V dychu mu namerali 1,92 promile alkoholu. “Po čelnej zrážke došlo k vznieteniu vozidiel. Po uhasení požiaru našli vo vozidle Škoda torzo tela osoby neznámej totožnosti,” uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj