Regióny Žilina

Krásno nad Kysucou myslí aj na športovcov. Spustí požičiavanie bicyklov na piatich stojiskách

Zdroj: TASR / František Iván

KRÁSNO NAD KYSUCOU – Mesto Krásno nad Kysucou v okrese Čadca pripravuje spustenie bikesharingu, na piatich stojiskách rozmiestni 40 bicyklov. Podľa primátora Jozefa Grapu ich budú môcť ľudia využívať len v katastri Krásna nad Kysucou, po cyklotrase smerom na Dunajov a po Oščadnicu.

 

Upozornil, že mimo katastra sa bicykel zablokuje a nebude funkčný. “Zdieľanie bicyklov sme plánovali zaviesť už minulý rok. Ale neumožnili nám to obmedzenia vyplývajúce z pandémie a problémy s ňou spojené. Bikesharing má veľký význam najmä preto, že mesto disponuje vybudovanou cyklotrasou ku všetkým dôležitým objektom. Práve teraz je vidieť koncepcia budovania cyklotrasy, alternatívnej dopravy pre cyklistov,” podotkol Grapa.

“Výhodou bikesharingu je, že pevné stanoviská nebudú uzamykateľné, ale môžu sa premiestniť podľa potreby. Pred použitím bicykla je potrebné sa zaregistrovať a stiahnuť do mobilu aplikáciu. Perfektným príkladom je, ak niekto ide zo sídliska na vlak, zoberie si bicykel a nechá ho na železničnej stanici. Poobede sa vráti, vezme druhý bicykel a dovezie sa späť domov,” dodal primátor Krásna nad Kysucou.