Regióny Žilina Čadca Top

Ľudia SMÚTIA! Zomrel VÝZNAMNÝ LEKÁR, ktorý zachránil mnoho životov: Jeho smrť bola nečakaná

sviečka, umrtie
Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

ČADCA – Slovensko zasiahla obzvlášť smutná správa o úmrtí významného lekára a skvelého odborníka, ktorý pomohol mnohým pacientom. Ľudia, ktorí ho poznali, tomu nemôžu uveriť. Dojímavé slová jeho priateľov a pacientov. 

 

Slovensko zasiahla obzvlášť smutná správa o úmrtí významného chirurga Metoda Čádera. Podľa portálu mojekysuce.sk ukončil svoje štúdium na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine v roku 1999, a hneď po ukončení tohto vzdelania sa začal venovať záchrane ľudských životov. Ešte v roku 1999 nastúpil na oddelenie úrazovej chirurgie v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci.

Tam však jeho kariérny rast nekončil. V roku 2002 získal atestáciu v odbore chirurgia prvého stupňa a v roku 2007 špecializačnú atestáciu v odbore úrazová chirurgia. Metod Čáder bol skutočne veľkým odborníkom, aj preto v roku 2008 začal pracovať ako znalec v oblasti zdravotníctva a farmácie v odbore úrazovej chirurgie. O desať rokov neskôr zaujal pozíciu zástupcu primára na oddelení Úrazovej chirurgie v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci. V roku 2020 zas začal pôsobiť na klinike v Oščadnici.

Úmrtie tohto významného lekára zasiahlo najmä jeho pacientov, ale aj kolegov. “Keď odchádzajú tí, z ktorými ste sa stretávali na internátnych chodbách… svet sa stáva smutné miesto,” poznamenala Bohdana. Táto obrovská strata zasiahla aj Františka. “Operoval moju mamu pred mesiacom. Skvelý odborník. ÚPRIMNÚ SÚSTRASŤ.”

Posledná rozlúčka s týmto významným lekárom bola dnes 27.9. 2022 o 14:30 v kostole sv. Jozefa Robotníka v Čadci na Kýčerke.