Regióny Žilina Námestovo Top

Ľudia ZÚRIA! TOTO im mesto chcelo dať ZADARMO: Je to maximálna HANBA, odkazujú vedeniu

Ilustračná. ZDROJ: TASR - Erika Ďurčová/ freepik.com

NÁMESTOVO – Obyvatelia mesta Námestovo už majú toho dosť. Namiesto toho, aby im vedenie poskytlo možnosti športovať vo vlastnom meste, posiela ľudí do Tvrdošína. V tamojšej plavárni im totiž vybavilo hodinové plávanie zadarmo. Námestovčania však hovoria o absolútnom zlyhaní vedenia mesta.

Na sociálnej sieti mesta Námestovo sa prednedávnom objavil zaujímavý status. V ňom mesto svojim obyvateľom oznamuje, že v spolupráci s vedením meste Tvrdošín, im sprostredkuje hodinu plávania v tamojšej plavárni zadarmo.

„Dovoľte,  aby sme Vás v mene mesta Námestovo pozvali na plávanie pre občanov nášho mesta, ktoré sa uskutoční v mestskej plavárni Tvrdošín, vzdialenej iba 15 minút od Námestova,“ začína sa oznam.

Zadarmo no v inom meste

„Vedenie mesta Námestovo sa rozhodlo podporiť pilotný projekt, ktorý umožní občanom Námestova ZADARMO využívať plavecký bazén v neďalekom Tvrdošíne a to každú sobotu od 3.2.2024 v čase od 14:30 do 16:00. Cieľom projektu je zabezpečiť občanom Námestova bezplatné športové vyžitie. Prostredníctvom plávania sa chce mesto Námestovo pozitívne podieľať na mentálnom zdraví a nálade občanov práve v období, keď nám počasie nedovoľuje vykonávať iné športové  aktivity,“ dodávajú v statuse na sociálnej sieti.

Reakcia na uverejnený status na seba nenechala dlho čakať. Vedenie mesta Námestovo však pravdepodobne očakávalo iné ohlasy svojich občanov na túto informáciu. V komentároch sa totiž takmer okamžite spustila vlna kritiky.

„Zahanbenie okresného mesta bez športovísk, cyklotrás, ale za to vysokých daní a spoplatnených parkovísk,“ napísal pod oznamom Igor.

K jeho názoru sa pridávajú aj ďalší obyvatelia mesta. „Toto je úbohé. Najväčšie okresne mesto na Orave musí posielať ľudí plávať k susedom,“ pripája sa Martin.

„Námestovo má hotovú štúdiu Transformácie Nábrežia, ktorá by nám okrem plavárne priniesla aj ďalšie kvalitné podmienky pre relax, zábavu a športy s nadregionálnym významom. Vedenie mesta má však iné predstavy a či sa dočkáme výsledku a najmä v akej kvalite, je veľmi otázne… Máme potenciál na najlepšiu plaváreň a rekreačnú zónu na Slovensku, namiesto toho nás prichýlia na hodinku zadarmo v Tvrdošíne,“ napísal Lukáš, ktorý pripája aj plán ako by mohli športové atrakcie v meste vyzerať.

ZDROJ: Lukáš Kubík

„Naozaj smutné, ja žijem v zahraničí už 20 rokov. Boli sme doma v Námestove na Vianoce s manželom a deťmi po 4 rokoch kvôli covidu a to Námestovo vyzerá stále rovnako, len že mu pribudol kruháč, veľký nápis Námestovo a nič moc obchodné centrum mimo mesta. Korčuľovať sme boli v Oravskej Lesnej, lyžovali v Hruštíne…no doslova v Námestove sme len prespávali. Najsmutnejší pohlaď bol na 40 rokov kulturák, ktorý zamrzol v čase,“ dodáva rodáčka Katarína.