Regióny Žilina Martin

Mesto Martin začalo jarné čistenie: Neuveríte, koľko vriec odpadu nazbierali dobrovoľníci

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

MARTIN – Dobrovoľníci, žiaci a škôlkari počas jarnej očisty mesta Martin vyzbierali viac ako 500 vriec odpadu. Verejné priestranstvá v meste čistili počas uplynulých dní. Informoval o tom referent pre komunikáciu, médiá a vzťahy s verejnosťou mestského úradu Miroslav Hamar.

Veľkú jarnú očistu organizuje mesto každoročne. “Žiaci spolu s obyvateľmi, ktorým nie je okolie ich bydliska ľahostajné, pomôžu počas nej vyčistiť obľúbené verejné priestory v meste
od odpadkov. Tento rok opäť jarná očista spojila aj materské, základné a stredné školy v Martine,” uviedol Hamar.

Očista mesta bude pokračovať aj pri príležitosti Dňa Zeme

Celkovo sa do prác podľa neho zapojilo osem materských škôl, šesť základných škôl, štyri základné školy s materskou školou a päť stredných škôl, ktoré nazbierali viac ako 431 vriec odpadu. “Oddychové zóny zase upratovali poslanci z jednotlivých výborov mestských častí a dobrovoľníci. Martinčania vyzbierali ďalších viac ako 100 vriec odpadu, ktoré poputovali na skládku,” priblížil.

“Práve aktivity ako veľká jarná očista mesta nám ukazujú, že každý z nás môže mať významný vplyv na svoje okolie a prispieť k jeho zlepšeniu,” skonštatoval primátor Ján Danko. Očista mesta Martin bude prostredníctvom aktivity škôl pokračovať aj v blízkej dobe pri príležitosti Dňa Zeme (22. 4.).