Regióny Žilina Martin Top

MIMORIADNE Medveď BRUTÁLNE zaútočil na MANŽELOV! Krik a boj o život: HRÝZOL a ŤAHAL muža po zemi, šokujúce DETAILY besnenia šelmy

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zregionu.sk

SKLABINSKÝ PODZÁMOK – Ďalší útok medveďa na človeka, tentokrát napadol manželský pár na hrebeňovom chodníku v Národnom parku Veľká Fatra. Turistov šelma prekvapila v bezprostrednej blízkosti. Po útoku boli tak vydesení, že spočiatku ani nedokázali v šoku popísať záchranárom, čo sa presne stalo. 

O útoku, ktorý sa stal v stredu na rozmedzí katastrov Sklabinského Podzámku a Prieložnice, informuje Nový Čas. Útok bol z tesnej blízkosti a okamžitý a ak by bol muž sám a nie v spoločnosti manželky, mohol dopadnúť oveľa horšie. „Bolo nemožné akokoľvek zareagovať, medveď muža zvalil na zem, poškriabal mu ruky a muž sa bránil uhryznutiu, tak začal kopať nohami. Medveď ho chytil za nohy a začal ho ťahať, pričom ho do nohy aj pohrýzol. Manželka začala tak kričať, že sa nakoniec medveď zľakol a ušiel,“ opísal útok Marek Veverica zo Zásahového tímu medveďa hnedého.

Manželia po útoku dokázali zliezť do doliny, kde po nich prišiel brat napadnutého a odviezol turistu do nemocnice. Podľa informácií denníka je manželský pár z útoku stále v šoku a odmieta o tom komunikovať s médiami „Napadnutý muž je mimo ohrozenia života na pozorovaní, domov tento rok možno ani nepôjde, v sobotu ho určite ešte prepúšťať nebudeme“ informoval riaditeľ nemocnice v Martine Ivan Kocan.

Podľa Kristíny Bockovej zo Štátnej ochrany prírody “útočiaceho medveďa pravdepodobne zobudilo zo spánku teplejšie počasie a predchádzajúce dažde. Mohol vyhľadávať lepšie miesto na prezimovanie”. Dodala, že útok manželov veľmi vydesil a s ochranármi za nich komunikoval sprostredkovane brat napadnutého. Tento rok ide už o dvadsiaty útok šelmy na človeka.