Regióny Žilina Liptovský Mikuláš Top

AUTENTICKÉ VIDEO Medveď v meste NAPADOL až 5 ĽUDÍ: Zranené je aj 10-ročné dievča! Zasadá KRÍZOVÝ štáb

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  – V uliciach Liptovského Mikuláša dnes napoludnie behal medveď. Potvrdila to žilinská krajská polícia. Na výskyt medveďa v uliciach mesta upozornili v nedeľu okolo obeda obyvatelia Liptovského Mikuláša na sociálnej sieti. Zverejnili aj video a fotografie. Zviera videli na Nábreží aj v okolí nákupného centra.

Aktualizované 13:30 – V súvislosti s výskytom medveďa v meste prijalo žilinské krajské riaditeľstvo polície opatrenia s cieľom ochrany občanov. Do služieb nasadilo zvýšený počet hliadok a všetky dostupné prostriedky, ktoré budú monitorovať celé územie mesta a širšie okolie. “Budú pripravení v prípade potreby okamžite zasiahnuť,” ubezpečila polícia.

Aktualizované 18:25 – Mesto Liptovský Mikuláš v nedeľu vyhlásilo v súvislosti s výskytom medveďa mimoriadnu situáciu. Samospráva žiada obyvateľov, aby sa najmä v ranných a večerných hodinách nepohybovali mimo obytných častí. “Medveď bol záchrannými a bezpečnostnými zložkami vytlačený do neobývaných zón, kde po ňom zásahové tímy nepretržite pátrajú, bezpečnosť obyvateľov v obytných zónach je teda zaistená, prosíme však o zvýšenú opatrnosť,” informovalo mesto.

Aktualizované 17:10 – Celkový počet zranených po vyčíňaní medveďa v centre Liptovského Mikuláša je päť. “Podľa predbežných situácií bolo poškodených 5 osôb (dievča 10 rokov, muž 32 rokov, žena 49 rokov, žena 58 rokov, muž 72 rokov), napadnutí utrpeli škrabance aj pohryzenia, všetci boli prepustení do domácej liečby.” uviedol primátor mesta Ján Blcháč.

Na mestskom úrade zasadá krízový štáb. V meste sú už hliadky, ktoré budú zabezpečovať okolie. Medveďa chcú eliminovať. Podľa predsedu parlamentného výboru pre životné prostredie Rudolfa Huliaka (SNS) išlo o predačný útok.

Aktualizované 14:30 – Hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková uviedla, že medveď preplával cez Váh smerom do Ploštína a stratil sa mimo obytnej zóny. Odvolala sa pri tom na sprostredkované informácie. “Detailami nedisponujeme a nie sme kompetentní ich preto komentovať,” povedala.

V centre mesta zasahovali dve ambulancie RZP. “Záchranári na mieste ošetrili a následne transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši 49-ročnú ženu s poranením pleca a ramena a 72-ročného muža s otvorenou ranou na hlave,” upresnilo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

Aktualizované 13:05 – Medveď bol policajnými hliadkami vytlačený do lesa medzi Iľanovom a Závažnou Porubou. Žilinská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Aktualizované 12:45 – Na základe volania na tiesňovú linku vyslali dve ambulancie RZP do centra mesta, kde sa má pohybovať medveď. “Nahlásené sú dve ľahko zranené osoby pri vedomí. Z toho jedna zranená osoba po strete s medveďom,” uviedlo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

Na mieste sú hasiči, polícia, Zásahový tím pre medveďa hnedého a Slovenský poľovnícky zväz.

Zdroj: Facebook
Zdroj: liptov112.sk

Správu budeme aktualizovať.