Muž s kušou DOBIL úbohú ženu! Na rováši má niekoľko ÚTOKOV: Ľudia sa ho boja

ZÁKAMENNÉ – Nič netušiaca žena šla na nákup do obchodu. To, čo sa jej stalo cestou späť, nečakala ani v najhoršom sne. Z ničoho nič ju napadol muž, ktorý sa po obci prechádzal s kušou. Vnučka úbohej ženy, ktorá ostala bezvládne ležať na zemi, varuje aj ostatných. Podľa jej slov nejde o prvý útok, ale o zatiaľ najbrutálnejší.

 

Hrôzostrašný útok sa stal pred pár dňami v obci Zákamenné v okrese Námestovo. Nič netušiacu ženu, ktorá sa vracala z nákupu domov, mal podľa vnučky brutálne dobiť muž ozbrojený kušou. „Dobil našu babku kušou, cestou z obchodu, tri metre pred jej domom. Silno ju udrel do hlavy, rúk, hrude, spôsobil jej vážne zrazenia. S touto kušou sa prechádzal po ceste a asi čakal na svoju obeť,“ prezradila Evka.

Podľa nej ide o známu firmu a nejedná sa o jeho prvé vyčíňanie. „Je to človek, ktorý sa vrátil z basy, bol sa liečiť na psychiatrii a asi to nemá stále v hlave v poriadku. Tak isto mal ísť na vyšetrenia, ktoré neabsolvoval a nikto to neriešil. A takto to dopadlo. Nie je to prvý človek ktorému ublížil,“ dodala. Podľa nej však ide o doposiaľ najbrutálnejší útok, akého sa mal dopustiť.

Muž zbil ženu tak brutálne, že utrpela vážne poranenia. „Napadnutá osoba je v stabilizovanom stave, ale utrpela ťažké zranenia hlavy, amnéziu (stratu pamäte), má prasknutú lícnu kosť, lebku, nosné prepážky, krvácanie do mozgu… Všetci sa modlíme za to, aby nemala trvalé následky a tak isto, aby bol vinník potrestaný,“ skonštatovala Evka.

To, že ide o známu firmu potvrdili aj ďalší obyvatelia. „Nie je to prvýkrát čo tento kriminálnik a psychiatrický pacient napadol človeka. Ako môže takýto človek behať po slobode akoby sa nič nestalo? Kde je tá spravodlivosť? Dokedy budú nevinní ľudia trpieť za neschopnosť štátnych orgánov?,“ napísala nahnevaná Lucia. Pridala sa aj Marta, ktorá s mužom má taktiež svoju skúsenosť. „Dávajte si pozor, je veľmi nebezpečný, mali sme s ním dočinenia,“ varuje ostatných.

Informáciu potvrdila aj hovorkyňa žilinskej polície. „Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne v uvedenom prípade vzniesla obvinenie 41- ročnému mužovi pre zločin ublíženie na zdraví v štádiu pokusu. Vzhľadom na aktuálne prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme k veci poskytovať žiadne bližšie informácie,“ poznamenala pre zregionu.sk.

Viac o téme: kuša, napadnutie

Súvisiace články