Regióny Žilina Ružomberok Top

Muž sa poctivo postavil k dodržiavaniu opatrení. Aj tak skončil vo väzení

Ilustračná fofo. Zdroj: pixabay.com

ŽILINA – Po tom, ako 25-ročný Viktor z Ružomberka spáchal krádež, mal ísť do väzenia. Zámerne si neprebral zásielky a utiekol do zahraničia. Po piatich rokoch sa rozhodol vrátiť. Odhalila ho poctivá registrácia do domácej karantény. Ako k prípadu uviedla polícia: ,,za dobrotu na žobrotu”.

 

Keďže polícia pravidelne kontroluje dodržiavanie karantény ľudí, ktorí prišli zo zahraničia, nevyhol sa tomu ani Viktor. Ten sa poctivo zaregistroval na stránke, a to sa mu vypomstilo. Roky sa vyhýbal väzeniu a nakoniec sa jednoducho prezradil. Zaskočení zostali aj policajti. ,,O to väčšie ich prekvapenie bolo, keď zistili, že do domácej karantény na určitej adrese v Ružomberku sa prihlásil roky hľadaný Viktor. A najviac boli prekvapení, keď ho pri osobnej návšteve aj našli,” uviedla polícia na sociálnej sieti. Dodali, že Viktor bol ešte v ten istý deň eskortovaný do väzenia.

Polícia pátrala po mladíkovi ešte v roku 2016. Ten o situácii vedel, zámerne neprebral zásielky a odchodom za hranice sa vyhýbal trestu. Podľa mužov zákon si Viktor zrejme po návrate domov zo zahraničia myslel, že naňho zabudli. ,,Cestovanie počas pandémie nie je sťažené len pre slušných občanov, pre zločincov na úteku obzvlášť,” pripomína polícia. Či už z náhle objavenej slušnosti alebo strachu pred postihom, Viktor splnil mimoriadne protiepidemiologické opatrenia. No tie ho dostali až za mreže.

 

Polícia odviedla Viktora do väzenia. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Mohlo by vás zaujímať: