Regióny Žilina Martin

Na Slovensku idú stavať NOVÚ univerzitnú NEMOCNICU: Toto všetko v nej pacienti nájdu

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Dušan Hein

MARTIN – O stavbu Univerzitnej nemocnice sv. Martina v Martine prejavili záujem tri stavebné spoločnosti. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine (UNM) Katarína Kapustová.

Doplnila, že ponuky sa vyhodnotia tzv. superreverzným systémom, pričom 80-percentným kritériom je cena a 20-percentným kritériom je energetická efektivita. “Na základe týchto kritérií sa vyberá najlepšia ponuka. Uskutočnila sa už prvá formálna kontrola, podľa ktorej najlepšia ponuka spĺňa všetky formálne náležitosti,” uviedla.

Podľa riaditeľa UNM Ivana Kocana sa uskutoční kontrola jednotlivých stavebných častí najlepšej ponuky, ktorá bude trvať niekoľko dní. “Uchádzač bude musieť dodať aj ostatné potrebné doklady. V tejto fáze nevieme povedať cenu ani meno víťazného uchádzača. Vieme, že tri ponuky sú relevantné. Musíme zachovať mlčanlivosť, pretože verejné obstarávanie ešte nie je ukončené. Verím, že v januári budeme vedieť zverejniť meno aj sumu víťaznej ponuky,” dodal.

Nová nemocnica v Martine má mať vlastnú ambulantnú, diagnostickú a terapeutickú časť i samostatný trakt pre detskú medicínu a urgentný príjem s traumacentrom prispôsobeným na zmiešanú prevádzku detí a dospelých. Vzniknúť má 660 lôžok. Celkové dokončenie stavby nemocnice je naplánované na december 2027.