Regióny Žilina Martin

Na Veľtrhu práce v zdravotníctve v Martine sa predstaví viac ako 30 zariadení

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Pavol Remiaš

MARTIN – Na Veľtrhu práce v zdravotníctve sa predstaví 28. februára na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského (JLF UK) v Martine viac ako 30 zdravotníckych zariadení zo Slovenska aj Česka. Podľa PR manažérky JLF UK Zuzany Marčekovej dohromady zastupujú vyše 80 nemocníc.

Doplnila, že zamestnávatelia sa snažia osloviť študentov už počas štúdia a prilákať ich na stáž, odbornú prax alebo ponuku štipendijných programov. “Absolventov, ktorí každoročne ukončia štúdium v zdravotníckych odboroch, sú tisíce a my im pomáhame urobiť si prehľad v možnom budúcom uplatnení už počas štúdia. Teší nás enormný záujem študentov, a preto kvôli nim túto akciu každý rok radi organizujeme,” uviedol hlavný organizátor akcie Vladimír Váňa.

Veľtrh ponúka bohatý sprievodný program

Veľtrh bude ponúkať v spolupráci so študentskými spolkami a vystavovateľmi bohatý sprievodný program. “Veľmi si vážime, že každoročne sa na tejto udalosti podieľajú Martinský klub medikov, Slovenská asociácia študentov medicíny a Centrum podpory medicínskeho vzdelávania JLF UK. Každoročne náš veľtrh navštevuje väčšie množstvo študentov a partnerov, čím sa táto akcia v Martine stáva už tradíciou,” podotkol bývalý študent JLF v Martine a organizátor akcie Pavol Vigláš.

Generálni partneri si pre návštevníkov pripravia 45-minútové workshopy v hlavnej aule zamerané najmä na klinické zručnosti. “Ďalšie praktické skúsenosti si budú môcť návštevníci vyskúšať v stánkoch ostatných partnerov. V spolupráci s Centrom podpory medicínskeho vzdelávania JLF UK sa nám opäť podarilo usporiadať workshop laparoskopie. Pre nelekárskych pracovníkov nebude chýbať ani obľúbený stomický workshop,” priblížila Marčeková s tým, že vstup na podujatie je zdarma.