Regióny Žilina Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Skvelý slovenský FUTBALISTA a tréner ZMIZOL v horách: Zúfalá pátracia akcia, našli ho MŔTVEHO

Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

MARTIN – Zúfalá dcéra prosila horských záchranárov, aby jej pomohli pri pátraní po jej otcovi. Anton Görög sa vydal na turistiku do Martinskej ferraty, avšak naspäť sa už živý nevrátil. Bol trénerskou osobnosťou turčianskych futbalových súťaží. Jeho nečakaná smrť zasiahla mnohých.

Tragická správa zasiahla nielen milovanú dcéru a rodinu, ale aj priaznivcov futbalu. Na svoj posledný odpočinok sa vo štvrtok 22. februára 2024 pobral vo veku 67 rokov Anton Görög. Mnohí ho označujú za trénerskú osobnosť turčianskych futbalových súťaží i klubu Fomat Martin.

Smrť si ho našla na turistike

Anton sa vybral na turistiku do Martinskej ferraty. Keď sa dlho nevracal, zúfalá dcéra začala otca hľadať. ”Horská záchranná služba bola požiadaná o pomoc dcérou 67-ročného slovenského turistu, ktorý napoludnie odišiel na „Martinskú“ ferratu. Od toho času s ním však rodina nemala kontakt. Napriek tomu, že mu zvonil telefón, na telefonáty ani zaslané SMS nereagoval,” poznamenali horskí záchranári.

Jeho motorové vozidlo sa stále nachádzalo na Stráňavách, a preto sa rozbehla záchranná akcia. Lokalizovať sa ho podarilo vďaka mobilnému telefónu. Záchranári ho po niekoľkých hodinách našli, žiaľ už neskoro.

Viac sa o záchrannej akcii dočítate v tomto článku:


Ďalší TRAGICKÝ KONIEC pátrania! Zúfalá dcéra HĽADALA otca: Záchranári ho našli MŔTVEHO, čo sa stalo? 


Futbal miloval od malička

S futbalom začal vo svojej rodnej obci Zemianske Kostoľany už ako malý žiak. Intenzívnejšie sa začal futbalu venovať až po nástupe na Strednú priemyselnú školu v Martine v roku 1971. Zaradil sa k hráčom dorastu vo futbalovom klube Strojárne Martin.

Po strednej škole musel nastúpiť na Základnú vojenskú službu do Humenného. Počas tohto obdobia hral za mužov Chemlonu Humenné dva roky. Po vojenskej službe sa vrátil naspäť do Martina a aktívne sa venoval futbalu. Ako hráč vystriedal niekoľko klubov v Turci: A a B-mužstvo Strojárne Martin, FC Lokomotíva Vrútky, Tatran Sučany, FK Trebostovo, Slovan Bystrička, FK Folkušová, FK Ďanová či Dynamo Príbovce. Ako aktívny hráč hral až 27 rokov.

Zdroj: FB/TJ Slovan Zemianske Kostoľany

Z hráča sa stal tréner s licenciou UEFA

Za trénerskú stoličku si sadol už v roku 1995. Vtedy začal trénovať druholigový dorast v FK ZTS Martin. Bol však ale stále aktívnym hráčom. “Takáto situácia nastala aj v niekoľkých ďalších futbalových kluboch, ktoré trénoval a buď bol tzv. hrajúcim trénerom, alebo bol popri trénovaní v tomto klube stále aktívnym hráčom iného klubu,” uvádza Format Martin.

Takmer celá trénerská kariéra prebiehala v Turci. V tomto regióne trénoval kluby “FK ZTS Martin (dorast), FK Dražkovce (muži), FC Lokomotíva Vrútky (muži), FK Trebostovo (muži), FK Turčianska Štiavnička (muži), FK Valča (muži), FK Belá-Dulice (muži), MŠK Fomat Martin “B” Turč. Kľačany (muži), MŠK Fomat Martin (dorast), Dynamo Príbovce (muži,dorast), MFK Turčianske Teplice (muži) či Slovan Bystrička (muži)”. Výnimku urobil iba v rokoch 2008 a 2009. V tomto období trénoval mužov IV. ligy v FK Nitrianske Pravno. Jeho trénerská kariéra trvala 28 rokov a bol držiteľom trénerskej licencie UEFA B.

Smúti nielen rodina

Antona oplakáva nielen jeho rodina, ale aj kamaráti, známi, spoluhráči i zverenci. “Kamarát, nemôžem uveriť. Dávaj tam na nás z hora pozor,” smúti Roman. “Bol si dobrým kamarátom, spoluhráčom aj súperom,” lúči sa s ním dojemne aj priateľ Miroslav.

“Tonko, neoblomný športovec a skvelý chlapík. Takto si ho budem pamätať,” smúti Rasťo. Mnohí si na neho budú pamätať nielen ako na športovca a trénera, ale aj dobrého človeka: “Som na to veľmi hrdý, že som sa osobne poznal s takým dobrým človekom, ako bol Tonko, “oplakáva jeho nečakanú smrť Michal.