Regióny Žilina Top

OBROVSKÉ NEŠŤASTIE Mladučká Kristína skončila na prístrojoch! Lekári ju ROKY liečili NESPRÁVNE: Takto na to doplatila

Kristína bojuje s vážnym ochorením. Zdroj: Facebook

ŽILINA – Osud sa s ňou škaredo zahral. Len 21-ročná, ešte stále stredoškoláčka, Kristína trpí ochorením, ktoré jej komplikuje jej mladosť. Bojuje s epilepsiou, ktorá sa jej začala vážne prejavovať pred približne siedmimi rokmi. Dnes prosí o pomoc na operáciu.

V roku 2017, ako sama píše, prvýkrát odpadla. “Bol to záchvat, po ktorom som skončila v nemocnici na prístrojoch. Mala som bežný život. Povedali mi, že je to tetania a mám sa menej stresovať,” uvádza v prosbe o pomoc na Donio.

Veľmi sa ale kvôli diagnóze lekárov neznepokojovala, pretože kŕče mala už dlhé roky. O mesiac na to sa ale záchvat opakoval. “Uzavrela som sa do seba a nechcela nikoho k sebe pustiť. Nastúpila som na strednú školu, ktorá ma napĺňala, no každý druhy týždeň som bola v nemocnici,” smutne opisuje svoj príbeh.

Neverili jej

S ochorením sa musela pasovať takmer sama, pretože jej žiadne lieky lekári nedali. Dokonca musela opustiť školu. Učitelia mali totiž dojem, že si svoje zdravotné komplikácie iba vymýšľa. “Zo školy som musela odísť a začal veľký boj, keďže si mysleli že záchvaty a kŕče si vymýšľam,” uvádza so smútkom. Dlhé roky ju držali lekári na benzodiazepamínoch.

Neskôr sa dostala na vyšetrenie do Žilinskej nemocnice a po EEG, jej lekári povedali diagnózu, ktorá ju vystrašila. “Po piatich rokoch mi v žilinskej nemocnici povedali, že mám už 5 rokov neliečenú epilepsiu. Nastavili mi lieky, menili liečby, no stále žiadne výsledky,” píše zarmútené dievča.

Potrebuje pomoc

Jej neliečená epilepsia a dlhoročné podávanie benzodiazepamínoch spôsobili, že sa jej stav neustále zhoršuje. Existuje pre ňu ale nádej na lepší a kvalitnejší život. “Je tu iná varianta. Chirurgický zákrok v Brne, kde by mi odstránili časť mozgovej tkáne, ktorá vyvoláva záchvaty,” píše s nádejou.

Kristína preto prosí o pomoc na tento chirurgický zákrok. “Peniaze budú určené na samotnú operáciu, lieky, prepravu a všetko spoločne s operáciou. Každé euro sa hodí. A za každé euro každému jednému ďakujem zo srdca!” píše vo svojej prosbe pre verejnosť. Finančne jej môžete pomôcť na operáciu cez portál Donio.