Regióny Žilina Liptovský Mikuláš

Po večeroch bude mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši po novom patriť výhradne verejnosti

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/František Iván

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Verejnosť bude mať od septembra na mestskej plavárni v Liptovskom Mikuláši po novom k dispozícii celý bazén. Medzi 16.00 a 19.00 h budú mať plavecké kluby vyhradené už len dve dráhy, návštevníci budú môcť využiť zvyšné štyri. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

“Časový rozvrh pre školy a kluby sme usporiadali tak, aby zaberali bazén v časoch, keď je väčšina ľudí ešte v práci. Takže plaváreň je teraz dostupnejšia pre tých, ktorí si chcú prísť zaplávať popoludní a večer,” priblížil Martin Kögel z Verejnoprospešných služieb mesta. V utorky až štvrtky si môžu prísť ľudia zaplávať do mestského bazéna aj v skorých ranných hodinách. Celý bazén im bude v tieto tri dni k dispozícii od 6.00 do 8.00 h. “Aktuálny rozpis využitia bazéna vždy na nasledujúci týždeň je pravidelne vyvesený na vstupných dverách plavárne a na sociálnej sieti mestskej plavárne,” uviedla Čapčíková.

Podotkla, že plaváreň je navštevovaná počas celého roka. Vyššiu obsadenosť má podľa hovorkyne v letnom období, keď ju využívajú aj turisti. “V septembri začína mesto na budove s opravou strechy. Pôvodná na niektorých miestach zatekala, čo spôsobilo problémy s elektroinštaláciou a budovu musela radnica na niekoľko týždňov zatvoriť,” priblížila. Novú strechu dostanú plavci v októbri, oprava neobmedzí chod plavárne.