Pre požiar v jednom z mestských nájomných bytov zasadal krízový štáb

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Pre nočný požiar v jednom z mestských nájomných bytov na Športovej ulici v Liptovskom Mikuláši zasadal v sobotu krízový štáb mesta. V budove sa v čase udalosti nachádzalo 20 ľudí, všetkých evakuovali. Pri požiari sa nik nezranil. Radnica o tom informovala na sociálnej sieti.

V objekte sa nachádza 12 mestských nájomných bytov, do desiatich z nich sa už vrátili nájomníci. „Byt, v ktorom vznikol požiar, je neobývateľný a vo vedľajšom byte je potrebné skontrolovať elektroinštaláciu,“ dodali z radnice. Nájomníkom z dvoch poškodených bytov mesto poskytlo náhradné ubytovanie.

Do služby povolali terénnych sociálnych pracovníkov, ktorí budú nápomocní. V najbližších týždňoch mesto spustí kontrolu stavu všetkých nájomných bytov v tejto lokalite. Požiar podľa ďalších zverejnených informácií zničil strechu budovy. Odhadovaná výška škody je približne 30-tisíc eur, avšak celkový rozsah škôd aj ich vyčíslenie bude známe až po vyšetrení. Mesto má bytový dom poistený, situáciu riešia cez poisťovňu. Príčinu vzniku požiaru určí zisťovateľ.

Viac o téme: krízový štáb, nájomné byty, požiar

Súvisiace články