Regióny Žilina Top

PRVÉ SLOVÁ matky, ktorá DOBODALA medveďa: Zachraňovala som si DIEŤA! Čo sa v osudné minúty dialo?

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/polícia Trenčiansky kraj

HÁJ – Momenty hrôzy a strach o vlastný život zažil len 20-ročný Kristián z obce Háj, ktorého dnes (7.júla) napadol v skorých ranných hodinách medveď priamo na farme, kde žije so svojou rodinou. Prípad mohol mať ten najtragickejší koniec nebyť hrdinského činu jeho mamy. Tá, keď videla, že obrovská šelma zúri nad telom jej milovaného syna, bez váhania sa rozbehla naproti divému zvieraťu a vidlami ho dobodala, kým necúvol. 

 

Dráma, ktorá do konca poznačila rodinu Sedláčkových, sa odohrala dnes nad ránom na ich rodinnej farme. Ako informovali tvnoviny.sk, tak ako každé ráno Kristián (20) vyvádzal z maštale koňa, keď ho znenazdajky napadol medveď. Zvalil ho na zem a dohrýzol mu ruky, ktorými si syn majiteľa farmy chránil tvár.

„Bola to obrovská sila. Ak by tam nebola mamina, aby mi pomohla, tak by ma možno aj zabil. Hrabal a hrýzol,“ povedal Kristián,

Jeho matka Michaela totiž celý útok videla. Vzala do rúk vidly a syna s ich pomocou bránila. Niekoľkokrát ho bodla.

„No čo vás prvé napadne, ako matka idete zachrániť dieťa. Vidíte tú strašnú situáciu, tak ide o momenty, nie je priestor na rozmýšľanie. Spravíte, čo vás prvé napadne,“ povedala mama Michaela.

Medveď zostal po jej zásahu ležať na zemi. Michaela s Kristiánom ušli a políciu zavolali s informáciou, že zabili medveďa. Keď prišli policajti so samopalmi, medveď tam už nebol. Zásahový tím aj policajti lokalizovali priestor, v ktorom by mal medveď svoje zranenia prežívať. Plánujú ho usmrtiť.


OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mama sa už domov nevráti, zrazil ju VLAK! Silné slová SYNA: Čo sa stalo? Mrazivé DETAILY nešťastia