Regióny Žilina Turčianske Teplice Top

Rodina s deťmi UTEKALA pred MEDVEĎOM! Ľudia v strachu: Chcú konať

Ilustračné. ZDROJ: FB/Ľubica Balgová

HÁJ – Hrôzostrašný prípad, kedy medveď napadol len 20-ročného chlapca v obci Háj, otriasol celým okresom Turčianske Teplice. Ľudia sú z incidentu vydesení. Podľa našich informácií sa na tej istej farme opäť objavil medveď. Prechádzal sa v blízkosti domov. Zúfalá rodina pred ním utekala do auta. Obyvatelia chcú konať. 

K vážnemu útoku medveďa na 20-ročného chlapca došlo v piatok 7.7. 2023 na farme v obci Háj v okrese Turčianske Teplice. Mladíka napadol na farme a začal ho hrýzť. Našťastie sa neďaleko zdržiavala jeho matka. Neváhala ani sekundu. Zobrala do rúk vidly a medveďa niekoľkokrát bodla. Zranená šelma ušla preč. Syn utrpel poranenia rúk a musel byť prevezený do nemocnice.

Na miesto dorazil Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý začal po jedincovi pátrať. Informoval o tom hovorca Ministerstva životného prostredia Tomáš Ferenčák. Napriek niekoľko dňovej snahe sa, podľa našich informácií, medveďa nepodarilo nájsť. V hľadaní však neprestávajú. “Medveď, ktorý minulý týždeň útočil na mladého muža na miestnej farme v obci Háj, sa ešte nenašiel. Priestor naďalej monitoruje zásahový tím, ktorý v okolí výskytu inštaloval fotopasce. Po identifikovaní problémového jedinca dôjde k jeho usmrteniu,” poznal Ferenčák.

Rodina musela naskákať do auta

Podľa miestnych obyvateľov sa v okolí farmy pohybuje ďalší medveď. Zúfalá rodina pred ním utekala a rýchlo naskakovala do áut. “Kde sme to? Kde to žijeme? Veľký medveď, ďalší a nie ten istý, znovu na družstve? Celá rodina ledva naskákala do auta a čakali kým príde pomoc… Kúsok od nás, ľudí, kde sú aj malé deti? Toto je už čo???? Tu už prestáva všetka sranda…,” poznamenala obyvateľka Katarína.

Rodina podľa jej slov len tesne unikla zúrivej šelme. Ľudí situácia nahnevala, majú strach o svoje životy. “Veď je to kúsok od domov. Musí byť strašné tak žiť… Tu už asi musíme aj my pomôcť lebo to bude už aj v dedine, teda u vás v záhrade. Asi budeme musieť nejakú petíciu spísať a aspoň niečo riešiť kým ďalšiemu neublížia,” dodala Katarína. Na protest vyzýva aj Jana, “ešte lepšie asi bude ísť rovno za ministrom, celý autobus z dediny nech sa tam rovno vyberie, robiť poriadky,” poznamenala.