Regióny Žilina Čadca

Skanzen vo Vychylovke predstaví v nedeľu ľudové zvyky od adventu do Troch kráľov

Skanzen vo Vychylovke. Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

NOVÁ BYSTRICA – Zvyky a obyčaje na Kysuciach od adventu do Troch kráľov, ale aj vianočnú výstavu a obchôdzky Mikuláša a Lucie ponúkne v nedeľu Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke v rámci podujatia Advent na dedine. Informovala o tom Miroslava Jančulová z Múzea kysuckej dediny v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ZŠK).

 

“Návštevníci si môžu pozrieť v celom areáli skanzenu vianočnú výstavu Ľudové Vianoce na dedine. V interiéroch dreveníc budú nainštalované scény zo života našich predkov, pripomínajúce zvyky a obyčaje od adventu cez Vianoce až po sviatok Troch kráľov. Návštevníci budú môcť ochutnať vilijovú polievku, vianočnú kapustnicu, pečené oplátky alebo hriatô. Aj tento rok do skanzenu zavíta Mikuláš, čert a anjel, ktorí budú odmeňovať všetky deti malou sladkosťou,” uviedla Jančulová.

Ako dodala, nezabudli ani na remeselníkov, drevený betlehem a vianočné folklórne vystúpenie v podaní folklórnych súborov a skupín Fľajšovan, Fľajšovanček, Veľká Magurka a Malá Magurka. Pre verejnosť bude múzeum otvorené od 10.00 do 15.00 h.