Regióny Žilina Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel skvelý HUDOBNÍK z obľúbenej kapely! Navždy odišiel v deň svojich menín

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Na svoj posledný odpočinok sa navždy pobral muzikant Rudolf Hoffmann. Obľúbený hudobník z dychovej kapely na Liptove odišiel v deň svojich menín. Zaspomínali si na neho mnohí.

Tragická správa zasiahla milovníkov hudby, na svoj posledný odpočinok sa v stredu 17. apríla 2024 navždy pobral hudobník Rudolf Hoffmann. “Bol súčasťou podujatí v našom meste. Hudobník, Rudolf Hoffmann, nás dnes opustil. Nezabudneme na Teba,” uviedla včera TV Liptov z Liptovského Mikuláša.

Rudolf Hoffmann miloval hudbu telom i dušou. Bol súčasťou dychovej kapely Hrádocká kapela, ktorá mu na rozlúčku zanechala dojemné posledné slová. “Milý priateľ, Rudko, vybral si si svoj meninový deň na odchod do hudobného neba. Ďakujem za priateľstvo a spoločné chvíle pri hudbe a rozhovoroch o nej. Bolo to vzájomne obohacujúce. R.I.P.,” napísal na stránku kapely Ľubo.

Kapela vystupovala v blízkom i širšom okolí Liptova. Hrali napríklad na fašiangoch v Jamníku, pri kladení vencov pri príležitosti oslobodenia Liptovského Hrádku či na Novoročnom koncert v Liptovskom Jáne. Nezabudnú na neho mnohí obyvatelia. “Na Štedrý večer cca 23:30 vyšiel na balkón a pre susedov na Podbrezinách urobil malý koncert. Ľudia vyšli na balkóny a počúvali,” zaspomínal Milan.

Rudolf vlastnil aj hudobný obchod v Liptovskom Mikuláši, kde zavítali mnohí hudobníci z okolia. Miloval ale aj motorky. “Rudko, spomínam na teba, ako na spolužiaka, kamaráta, motorkára starších čias a na človeka všetkých PPP. Ostaneš v mojom srdci,” napísal zarmútene Ján.