Regióny Žilina Top

ŠOKUJÚCE Agresívny detský GANG útočí na ľudí už aj v TOMTO meste! Zbili seniora aj mladé DIEVČA: Tu si dávajte POZOR

Ilustračný obrázok. Zdroj: Adobe (AI), regiony.sk

ŽILINA – Ďalší agresívny gang mladých ľudí napáda ľudí v meste. Tentoraz ide o Žilinčanov. Podľa portálu zilinak.sk došlo počas uplynulých dvoch týždňov v blízkosti žilinskej železničnej stanice k viacerým útokom na občanov.

Obyvatelia Žiliny žijú v neistote a strachu. V poslednom období sa totiž v meste vytvoril tzv. detský gang, ktorý útočí nič netušiacich ľudí. Podľa doterajších informácií má ísť o skupinku mladistvých osôb, ktorých svedkovia opisujú ako Rómov.

Prvý z útokov sa mal odohrať vo štvrtok 29. februára v blízkosti okresného súdu. Ďalšie útoky sa odohrali minulý týždeň. Skupinka štyroch až šiestich tínedžerov údajne prepadla seniora, ktorý utŕžil ranu do hlavy, a následne aj mladé dievča.

Prípadom sa už zaoberá aj polícia. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme k veci poskytovať žiadne bližšie informácie. Za pochopenie ďakujeme,“ vyjadrila sa k prípadu žilinská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Samotní páchatelia majú podľa opisu svedkov približne od 12 do 16 rokov. Ku všetkým prepadnutiam malo dôjsť vo večerných hodinách. Nie je isté, či sú taktiež občanmi mesta, alebo sem pricestovali.