Regióny Žilina Top

ŠOKUJÚCE FOTO Pri Žiline sa PREPADLA cesta: Vodiči pozor, veľká trhlina môže POŠKODIŤ vaše auto

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

ŽILINA – Nielen nebezpečný výtlk tesne za zákrutou na križovatke Košická v Žiline je pre vodičov nebezpečný. Najnovšie sa prepadlina objavila na ceste v mestskej časti Bytčica na tzv. bočnej ceste popri diaľnici, ktorá smeruje k Solinkám. Upozorňuje na ňu portál zilinak.sk

Fotografia hrozivo vyzerajúcej prepadliny sa objavila aj na sociálnej sieti. Kritický úsek zatiaľ dopravnou značkou označený nie je, preto je pre vodičov mimoriadne nebezpečný. Hrozí nebezpečenstvo poškodenia auta, ale aj prípadného zranenia.

Veľkú trhlinu zapríčinili podľa portálu imeteo.sk výdatné zrážky. V oblasti Malej Fatry spadlo od 30 do 50 mm zrážok a intenzívne zrážky zasiahli aj periférie mesta Žilina.

Premočená pôda spôsobuje jej nestabilitu a už na niekoľkých miestach sa buď zosunula alebo prepadla. K zatiaľ najvážnejšej udalosti došlo včera večer práve v Bytčici. Prepadla sa tu zem, čím došlo k poškodeniu obslužnej cesty pri diaľničnom privádzači k Žiline. Najväčšia škoda je na samotnej ceste, prasklina je široká až meter.

Trhlina siaha až do neďalekej lúky, samotný diaľničný privádzač poškodený nie je. Našťastie, zatiaľ sa nikto nezranil, na mieste ale zostalo uviaznuté jedno vozidlo. Dieru museli zasypať, aby sa auto podarilo vyprostiť.

Premočená pôda spôsobila včera komplikácie aj v iných častiach severného Slovenska. Pôda sa prepadla vo Svrčinovci, či pri Tvrdošíne. Na ceste smerom na Kubínsku hoľu potok podmáčal krajnicu, ktorá sa zosunula do potoka. Ten sa následne rozvodnil a primátor musel vyhlásiť 3. povodňový stupeň.

Vplyvom výdatných zrážok začali na severe stúpať vodné toky, pričom napríklad už rieka Veselianka v Oravskej Jasenici dosiahla 1. povodňový stupeň.

Hrozivo vyzerajúca prepadlina na ceste je pre motoristov veľmi nebezpečná. ZDROJ: FB/Michal Maňak