Regióny Žilina Čadca

Spoje MHD v Čadci budú zachádzať aj do priemyselného parku Podzávoz

Zdroj: TASR / AP

ČADCA – Spoje mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Čadci budú od 1. marca zachádzať aj do priemyselného parku Čadca – Podzávoz. Zabezpečia dovoz zamestnancov na pracovné zmeny a ich odvoz z práce.

 

Ako informovala hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová, zamestnanci sa budú môcť dopraviť linkou MHD číslo 4 v smere Čadca – Milošová a späť. Vo vybraných časoch budú autobusy zastavovať na zastávke Čadca, priemyselný park. Zástavku vybudovali ako súčasť diaľničného privádzača D3. Autobusy majú pevne stanovený cestovný poriadok.

„Spoje sú vedené tak, aby zamestnanci v dostatočnom časovom predstihu stihli pracovné zmeny. Zamestnancom bude poskytnutá doprava počas pracovných dní a v sobotu. V sobotu bude na zastávke Čadca, priemyselný park zastavovať autobus ráno o 6.15 h, aby mohol zamestnancov odviezť po nočnej zmene v smere do Čadce. Cena cestovného lístka je rovnaká ako pre ostatné spoje MHD Čadca,“ uviedla Strelcová s tým, že nové trasovanie spojov MHD je výsledkom dohody mesta Čadca a SAD Žilina.