SRDCERVÚCE Malej LENKE zomreli RODIČIA! Ťažko chorá žije v NÁROČNÝCH podmienkach: Pomôžte DIEVČATKU

TURZOVKA – Osud sa s niektorými deťmi veľmi kruto zahráva. Už od svojho narodenia to mala Lenka veľmi ťažké. Narodila sa predčasne mamičke v kóme, a preto ju nikdy nevidela. Otec jej zomrel v lese a zomrel aj jej milujúci dedko. Babka Emília prosí o pomoc pre vnučku, ktorá má niekoľko vážnych diagnóz a absolvovala niekoľko operácií.

 

Svoju prosbu o pomoc začala so slovami: „Sme v koncoch!“ Osud sa s malým dievčatkom nemaznal a napriek tomu, že má len 13 rokov, prežila veľmi veľké rany. “ Každý, kto má srdce na tom správnom mieste pochopí, ako ťažko je vyjadriť, aká veľká je prosba o pomoc pre Lenočku. Dievčatko, ktorej osud zobral to najmilovanejšie a najvzácnejšie,“ začína dojemná prosba o pomoc.

Už Lenkin príchod na svet bol veľmi dramatický. Narodila sa predčasne v 6. mesiaci tehotenstva. Pri narodení vážila len 940 gramov. Jej matka ochorela na prasaciu chrípku. Lekári malému dievčatku nedávali veľkú nádej na prežitie, nakoľko jej mamičke v posledných dňoch tehotenstva odchádzali vnútorné orgány a pľúca pracovali minimálne. Mamička Lenku priviedla na svet v umelom spánku bez toho, aby ju čo i len videla. Po jej narodení zomrela.

Dievčatko od narodenia trpí viacerými závažnými diagnózami – DMO, epilepsia, krivá chrbtica, porucha zraku. Lenka prišla tragicky aj o svojho otca. Ten pracoval ťažko v lese a pri práci mu do hlavy udrel konár. Bola to taká silná rana, že ho pripravila o život. Lenka preto žila so svojimi starými rodičmi, ktorí sa o ňu s láskou starali. Na svoj posledný odpočinok sa ale pobral aj dedko, a tak babka Emília zostala na malé dievčatko sama.

V  útlom veku Lenka už absolvovala operáciu malého mozgu, očí, pravého kĺbu a operáciu šľachy na ľavej nohe. Podľa lekárov má dievčatko nádej na chodenie, ale potrebuje veľa rehabilitovať a cvičiť.

Jej liečba je veľmi nákladná a babička vo svojich 56 rokoch nemá pre vnučku dostatok peňazí. „Kým žijem a vládzem, budem robiť všetko pre to, aby sa moja vnučka naučila aspoň postaviť sa a nejak sa o seba postarať. Aby iba neležala,“ hovorí stará mama. „Preto prosím dobrých ľudí o pomoc, za každé jedno darované euro pre Lenku z celého srdca ďakujeme,“ dodáva zúfala babka vo svojom príspevku.

Transparentný účet SK04 7500 0000 0040 3201 7307 uvádzajte vždy VS 11369. Výzvu môžete nájsť aj na portáli Ľudia ľudom.

Viac o téme: DMO, epilepsia, Lenka, predčasné narodenie, sirota, Turzovka

Súvisiace články