TOTO mesto už DNES zahalí ČIERNY a biely DYM: Ľudia budú počuť SIRÉNY! Vieme, o čo ide

ŽILINA – Obyvatelia Žiliny zažijú scény ako z akčného filmu. Biely a čierny dym či zvuk poplašnej sirény sa bude dnes v doobedňajších hodinách šíriť celým mestom. Na znepokojivé zvukové a vizuálne signály upozornilo samotné mesto.

 

V meste Žilina sa bude v niektorých uliciach šíriť biely aj čierny dym, zaznie poplašná siréna a aj sirény požiarnych vozidiel. Mesto však na sociálnej sieti svojich obyvateľov ubezpečuje, že sa nie je čoho báť. Ide totiž o prípravu na cvičenie.

„Obyvateľov a návštevníkov ulíc M. R. Štefánika, J. Milca a P. O. Hviezdoslava upozorňujeme na simulované cvičenie súkromnej firmy so sídlom v bývalom areáli Považských chemických závodov z dôvodu prevencie a bezpečnosti na úseku civilnej ochrany,“ píšu na sociálnej sieti.

Ako ďalej píšu, toto cvičenie sa bude konať vo štvrtok 21. septembra od 10:00 hod. do 11:00 hod. ráno a v stredu 4. októbra. Prípravu na cvičenie zorganizuje súkromná firma sídliaca v bývalom areáli Považských chemických závodov. Dôvodom je predovšetkým prevencia a bezpečnosť na úseku civilnej ochrany.

„Obyvatelia však nebudú nijako obmedzovaní ani ničím ohrození. Prosíme vás, aby ste v uvedených termínoch z dôvodu možných zvukových a vizuálnych efektov zbytočne nevolali na linky tiesňového volania. Ďakujeme,“ dodala samospráva.

Viac o téme: cvičenie, Dym, sirény, výbuchy, Žilina

Súvisiace články