Regióny Žilina Top

TRAGICKÁ nehoda MANŽELOV: Jana už svojho MUŽA nikdy NEOBJÍME! Dramatická okamihy na mieste NEŠŤASTIA, prečo sa to stalo?

Nehoda si vyžiadala Ivanov život. ZDROJ: KR PZ ZA

RUŽOMBEROK – Tragická nehoda ochromila dopravu smerom do Ružomberka na niekoľko hodín. Manželský pár v osobnom vozidle sa zrazil s kamiónom. Na mieste nehody sa odohrala dramatická záchranná akcia, ale, žiaľ, Ivana sa už nepodarilo zachrániť. Jeho manželku v zlom zdravotnom stave previezli do nemocnice.

Nehoda s tragickým koncom sa stala v pondelok 13. novembra 2023  v poobedňajších hodinách medzi časťou Černová a Ružomberkom. “Vodič motorového vozidla zn. Nissan X- Trail z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s nákladným motorovým vozidlom,” informovala polícia v Žilinskom kraji.

Pri nehode zomrel Ivan. ZDROJ: KR PZ ZA

Dramatická záchrana životov

Na mieste bolo niekoľko záchranných zložiek. “Sme pozerali z okna. Kolóny, tri sanitky, vrtuľník. Ach jaj,” opisuje miesto nehody Katarína.

Vrtuľník letel na miesto nešťastia zo Žiliny. Záchranári sa pokúšali zachrániť manželský pár Ivana a Janu z obce Švošov. Žiaľ Ivan na mieste nehody podľahol zraneniam vo veku 64 rokov. “Pri zrážke osobného vozidla s kamiónom utrpel, žiaľ, vodič osobného vozidla zranenia, ktorým na mieste podľahol, ani záchranári mu už nedokázali pomôcť,” konštatovala letecká záchranná služba.

Jana pri náraze utrpela vážne zranenia. “Posádka leteckých záchranárov si po pristátí v blízkosti nehody prevzala do svojej starostlivosti jeho spolujazdkyňu, ktorá sa v tom čase nachádzala v starostlivosti pozemných záchranárov. Nárazom utrpela vážne poranenia viacerých častí tela s poruchou vedomia. Záchranári jej na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, zabezpečili základné životné funkcie a po preložení na palubu bola s tzv. polytraumou v umelom spánku letecky prevezená do ÚVN v Ružomberku,” opisuje priebeh záchrannej akcie letecká záchranná služba.

Nehoda si vyžiadala Ivanov život. ZDROJ: KR PZ ZA

Čo bolo príčinou nehody?

Polícia pracuje na odhaľovaní príčin nehody. “Vodič nákladného motorového vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” informuje polícia v Žilinskom kraji.

Medzi ľuďmi sa však strhla búrlivá diskusia. “Keby nepredbiehal pred zákrutou a, samozrejme, sa nestihol zaradiť, isto by sa to nestalo,” konštatuje Marián. Niektorí uvažujú nad tým, že vodič dostal pravdepodobne šmyk. “To je strašné a hlavne cesty sú klzké a ešte predbiehajú, stále sa ľudia niekam ponáhľajú, Škoda strateného života, je mi to ľúto,” uzavrela so smútkom Rita.