Regióny Žilina Domáce Top

TRAGICKÝ KONIEC PÁTRANIA Janku našli MŔTVU! HRÔZA, čo sa stalo, pomôcť jej už NEDOKÁZALI

ZDROJ: FB/Hasiči Dolný Vadičov

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Veľká pátracia akcia sa odohrala v stredu 6. decembra 2023. Žiaľ, Janku už našli neskoro. Snaha o záchranu jej života bola veľká. Rodinu táto správa nesmierne zasiahla. 

Ešte v deň pátrania hasiči uviedli. “Dnes sme boli požiadaní na pátraciu akciu k hľadanej 52-ročnej pani. Náš veliteľ túto žiadosť ohlásil na operačné stredisko a následne zvolal okolité DHZ-tky. Pátracej akcie sa zúčastnila DHZ Oškerda, DHZ Kysucké Nové Mesto, DHZ Rudina, DHZ Snežnica, DHZ Ochodnica, DHZ Korňa, DHZ Povina a DHZ Dolný Vadičov,” informovali Hasiči Oškerda.

ZDROJ: FB/Hasiči Dolný Vadičov

Po rozdelení jednotlivých lokalít sa snažili Janu z Kysuckého Nového Mesta vypátrať. “Napokon sa podarilo pani v krátkom čase vypátrať, no bez známok života. Pri veľkej snahe o resusiscitáciu sa pani nepodarilo zachrániť. Všetkým zložkám ďakujeme za spoluprácu a rodine vyslovujeme úprimnú sústrasť,” uviedli ďalej.

ZDROJ: FB/Hasiči Dolný Vadičov

Dráma na mieste

Pani sa podarilo nájsť 6. 12. pri obci Nesluša. “Niekde pri Nesluši pri nejakej vodárni sa našla,” uviedla matka jedného zo záchranárov.

Na mieste sa podľa ľudí odohrala dráma o záchranu jej života. Jankin syn napokon pani našiel a pokúšal sa jej zachrániť život. “Našiel ju môj syn z DHZ Rudina. Okamžite ju začal resuscitovať. Veľmi sa snažil, aby ju priviedol k životu. Chvíľu sa zdalo, že zareagovala, ale, žiaľ, bola veľmi podchladená. Úprimnú sústrasť celej rodine,” uviedla matka záchranára.

ZDROJ: FB/Hasiči Dolný Vadičov

Blízki sú z celej situácie zronení, ale záchranárom ďakujú za pomoc. “Ďakujeme Miňo za skvelú prácu. Rovnako ako všetkým záchranným zložkám a dobrovoľným hasičom. Pani bola moja rodina a nesmierne nás zasiahla správa o tom, že to dopadlo takto zle. Ešte raz v mene mojej rodiny ďakujem za prácu vás všetkých,” napísala smutné, ale vďačne Nina.