V martinskej mestskej časti Podháj otvorili zrevitalizované námestie

MARTIN – V martinskej mestskej časti Podháj otvorili v utorok zrevitalizované Námestie protifašistických bojovníkov. Podľa Miroslava Hamara z Mestského úradu v Martine stála revitalizácia 655 771 eur, pričom väčšiu časť financovali z nenávratného príspevku Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

 

Doplnil, že hlavným cieľom revitalizácie bolo vytvorenie funkčných peších prepojení a atraktívneho priestoru pre návštevníkov územia. „Projekt sa zameral na regeneráciu námestia pri uplatnení ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Územie je doplnené drevinami a trvalkovými záhonmi. Rekonštrukcie sa tiež dočkali chodníky, priechody pre chodcov, zmodernizovalo sa aj osvetlenie a detské ihrisko,“ uviedol Hamar.

Dôležitá podľa neho bola aj modernizácia autobusovej zastávky mestskej hromadnej dopravy, pri ktorej sa vytvorila bezbariérová zastávková nika a 30 nových parkovacích miest. „Samozrejmosťou je doplnenie priestoru o nový mobiliár – odpadkové koše, betónové lavičky, taburety, pergolu či stojany na bicykle,“ dodal.

„Verím, že sa z kedysi zanedbaného námestia stane obľúbený oddychový priestor pre všetky vekové kategórie. Aj toto je príklad, čo môžu urobiť poslanci zvolení v jednotlivých mestských častiach pre svoje prostredie,“ podotkol primátor Martina Ján Danko.

Viac o téme: Martin, mesto, náklady, námestie, revitalizácia, samospráva

Súvisiace články