Regióny Žilina

V Žiline sa stala dopravná nehoda autobusu a dodávky. Do nemocnice prevážajú zranených

Zdroj: FB / Prezíduíum HaZZ

ŽILINA – Deväť ľudí sa zranilo v pondelok ráno pri dopravnej nehode autobusu a dodávky pri Celulózke v Žiline. Hasiči o tom informujú na sociálnej sieti.

“V čase nehody sa v autobuse viezlo 28 cestujúcich, z ktorých deväť utrpelo zranenia rôzneho charakteru. ZZS ich preváža do nemocnice. Na mieste je sedem príslušníkov s tromi kusmi techniky, ktorí vykonávajú na havarovaných vozidlách protipožiarne opatrenia,” uviedli hasiči.

Podľa hovorkyne záchrannej služby Falck Kataríny Načiniakovej museli záchranári odviezť do nemocnice päť ľudí. Konkrétne ich previezli do žilinskej nemocnice po tom, ako im poskytli prvotné ošetrenie. Polícia na sociálnej sieti informovala, že autobus prevážal zamestnancov do blízkej automobilky. „Vodič autobusu (63) z doposiaľ nezistených príčin narazil do odstavenej dodávky, odkiaľ ho odrazilo do oplotenia rodinného domu, ktoré prerazil a narazil do altánka rodinného domu. Pri nehode sa ľahko zranilo niekoľko cestujúcich v autobuse, ktorých previezli do nemocnice. Alkohol u vodiča nezistili,“ doplnila polícia.

Zdroj: FB / Falck Press