Regióny Žilina

V Žilinskom kraji majú žiaci základných škôl na výber 96 stredných škôl

V Žilinskom kraji majú žiaci základných škôl na výber 96 stredných škôl. ZDROJ: zilina-gallery.sk

ŽILINA – Žiaci základných škôl v Žilinskom samosprávnom kraji majú na výber 96 stredných škôl. Z nich je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja 15 gymnázií, jedno konzervatórium, jedna škola umeleckého priemyslu, štyri spojené školy, jedna stredná športová škola a 37 stredných odborných škôl. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Eva Lacová.

 

Doplnila, že žiaci a rodičia môžu navštíviť dni otvorených dverí stredných škôl. “O možnostiach štúdia informujú tiež ich webové stránky. Prehľad dní otvorených dverí stredných škôl získajú žiaci na stránke www.mojastredna.sk v sekcii kalendár aktivít. Na stránke nájdu žiaci a rodičia tiež všetky potrebné informácie o školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja podľa jednotlivých regiónov,” uviedla.

Žilinský samosprávny kraj pomáha každoročne žiakom s rozhodnutím aj prostredníctvom brožúry Moja stredná. “Je určená pre žiakov, ich rodičov, výchovných a kariérnych poradcov a odborných pracovníkov v školstve. Nachádza sa v digitálnej podobe na webe www.mojastredna.sk,” dodala Lacová.

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová podotkla, že žiaci nájdu v školách dobré podmienky a vybavenie pre výučbu, ale aj dostatok možností na kultúrne a športové aktivity. “Do školstva investujeme každoročne desiatky miliónov eur, a to predovšetkým do stavebných úprav, obnovy školských zariadení a revitalizácie areálov či debarierizácie,” uzavrela.