Regióny Žilina Turčianske Teplice Top

VAROVANIE! MEDVEĎA, ktorý dohrýzol chlapca, ešte NENAŠLI: Ľudia v STRACHU, vieme čo sa deje

Ilsutračná foto. Zdroj: FB/Ľubica Balgová

HÁJ – Pred pár dňami obcou Háj otriasol desivý prípad. Medveď napadol nič netušiaceho len 20-ročného farmára. Toho pred šelmou ochránila vlastná matka, ktorá neváhala a svojho syna bránila vidlami. Medveďa sa podarilo odohnať, avšak chlapca s vážnymi poraneniami odviezli do nemocnice. Nám sa podarilo zistiť, že po divej šelme stále pátrajú. Medveď môže byť poranený a pre obyvateľov nebezpečný. 

 

K vážnemu útoku došlo v piatok 7.7. 2023 na farme v obci Háj v okrese Turčianske Teplice. V osudný deň sa na mieste zdržiaval len 20-ročný chlapec. Z ničoho nič na neho zaútočil medveď a začal ho hrýzť. V tom pribehla jeho matka. Počula zúfalý krik. Zobrala vidly a šelmu niekoľkokrát bodla. Zranená ušla preč. Syn utrpel poranenia rúk a musel byť prevezený do nemocnice.

Na miesto dorazil aj Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý začal po jedincovi pátrať. Informoval o tom hovorca Ministerstva životného prostredia Tomáš Ferenčák. Napriek niekoľko dňovej snahe sa, podľa našich informácií, medveďa nepodarilo nájsť. V hľadaní však neprestávajú. “Medveď, ktorý minulý týždeň útočil na mladého muža na miestnej farme v obci Háj, sa ešte nenašiel. Priestor naďalej monitoruje zásahový tím, ktorý v okolí výskytu inštaloval fotopasce. Po identifikovaní problémového jedinca dôjde k jeho usmrteniu,” poznal Ferenčák.

Ľútosť nad týmto desivým incidentom vyjadril aj minister životného prostredia, ktorý sa spojil s rodinou poraneného mladého muža a uistil ich o maximálnom nasadení ochranárov pri hľadaní problémového medveďa. “Otec poškodeného ministrovi uviedol, že sedem rokov boli ignorované jeho žiadosti o náhrady škôd spôsobené medveďom na hospodárskych zvieratách,” uviedol Ferenčák.

Pred medveďmi varuje aj obec. “Upozorňujeme občanov, aby boli obozretní pri pohybe v intraviláne a extraviláne obce, nakoľko bol zaznamenaný zvýšený pohyb uvedených jedincov medveďa hnedého!!!” poznamenali na webe.