Regióny Žilina Ružomberok

VEĽKÉ VAROVANIE! MEDVEDE behajú po dedine: Tá je v blízkosti obľúbenej TURISTICKEJ oblasti

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

LIPTOVSKÁ OSADA – Okamihy hrôzy prežívajú obyvatelia jednej z obcí na severe Slovenska. Priamo po ich uliciach sa premávajú medvede. Kompetentní varujú! V blízkosti sa nachádza aj obľúbená turistická destinácia. 

 

Výskyt medveďov sa za ostatné obdobie rapídne zvýšil. Množstvo obcí po celom Slovensku upozorňuje svojich obyvateľov, aby si dávali pozor. Desivé chvíle zažívajú aj obyvatelia Liptovskej osady. Tam sa medvede prechádzajú priamo po centre.

Na výskyt medveďa upozorňujú kompetentní.Oznamujeme občanom, že po našej obci sa pohybujú mladé medvede. Prosíme, aby ste zvýšili svoju pozornosť. Na odporúčanie zásahového tímu Vás prosíme, keď uvidíte medvede, nepribližujte sa k nim, ale nám prosím nahláste, kde sa momentálne nachádzajú prípadne, kde ste ich videli. Za pomoc ďakujeme,” poznamenali.

Liptovská osada sa nachádza v blízkosti  obľúbenej turistickej destinácie Gothal, kde sa radi stretávajú nadšenci prírody, športu a turistiky. Ak sa chystáte do tejto oblasti na výlet, mali by ste byť v strehu.