Regióny Žilina Námestovo Top

VERIACI v šoku! V Kostole ich čakalo TOTO zvláštne prekvapenie: MILODARY môžu zaplatiť aj kartou

Ilustračná foto. Zdroj: Archív/Peter Korček

ZAKAMENNÉ – To, čo objavil veriaci v obci Zákamenné v okrese Námestovo, skutočne nečakal. Počas veľkonočných sviatkov sa zúčastnil svätej omše v tamojšom kostole. Na tom by nebolo nič zvláštne, no už pri príchode si všimol veľký pútač a hneď za ním stál terminál. Veriaci v Zákamennom už môžu platiť milodary aj kartou.  

 

Zdá sa, že farnosť v obci Zákamenné sa chce k ľuďom priblížiť aj modernými vychytávkami. Do kostola si zadovážili obrovskú tabuľu, ktorá veriacim oznamuje, že svoje milodary môžu zaplatiť aj kreditnou kartou. Hneď za pútačom je umiestnený terminál, v ktorom si veriaci môžu navoliť, koľko chcú darovať.

Samozrejme, nechýba aj poďakovanie. ”Ďakujeme za všetky milodary, ktorými podporujete naše chrámy alebo aktivity farnosti Zákamenné, či už v hotovosti, cez bankový účet alebo novým spôsobom – platobným terminálom,” stojí na vytlačenom poďakovaní. 

Kostol. ZDROJ: Tip čitateľa

Veriacich z blízkeho okolia táto moderná novinka v kostole zaskočila. ”Keď som to videla, neverila som vlastným očiam. Nemyslím si, že mať terminál v kostole je správne. Už len čakám, kedy budú chodiť s terminálmi aj bezdomovci,” poznamenala Terézia. 

Z rozhodnutia farnosti bol šokovaný aj Matúš. ”Ja do kostola v Zákamennom nechodím. Ale keď mi fotku poslal kamarát, tak som si najprv myslel, že je to len nejaká informačná tabuľa. No po prečítaní, že sa jedná o terminál, som ostal ako obarený. To snáď už nemyslia vážne?” reagoval. V tejto súvislosti sme kontaktovali aj farnosť v Zákamennom. Na odpovede čakáme.